Która opcja internetu stacjonarnego w Play jest dla mnie?

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego wariantu lub prędkości internetu stacjonarnego w Play, to podpowiem Ci, który spełni Twoje wymagania.

Która opcja internetu stacjonarnego w Play będzie dla mnie odpowiednia?

Oferta internetu stacjonarnego w Play zadebiutowała w tym roku, ale dzięki niskiej cenie i prostym pakietom może być silną konkurencją dla telewizji kablowych, które oferują łącza o podobnych parametrach w nieco wyższych cenach. W ramach umowy z Play na internet stacjonarny otrzymujesz nowoczesny router Wi-Fi o dużym zasięgu, który jest podłączony do szybkiej sieci kablowej od 150 do 600 Mb/s – w zależności wybranej oferty. W tym wpisie pomogę Ci wybrać odpowiednią opcję dla siebie.

Operatorzy komórkowi, kojarzeni są głównie z ofertami internetu mobilnego na kartę lub na abonament, a operatorzy telewizji kablowych z internetem stacjonarnym. Warto jednak mieć na uwadze, że telekomy także mają własne oferty po kablu za całkiem niezłą cenę – z naszego porównania ofert internetu stacjonarnego dla domu wynika, że niekiedy nawet o 15 zł miesięcznie niższą za taką samą prędkość łącza.

Niska cena i stabilne łącze, które spełni nasze wymagania, to podstawa wyboru prostej oferty internetu domowego. Internet stacjonarny po kablu w Play z pewnością spełnia te kryteria – przy wyborze odpowiedniej oferty na pewno musisz wziąć pod uwagę prędkość łącza, którego potrzebujesz.

Wyszukaj najlepszą ofertę internetu
lub telewizji z internetem w swoim miejscu zamieszkania

Co wyróżnia i w jakiej technologii jest internet stacjonarny w Play?

Internet domowy od Play dostarczany jest po kablu w technologii HFC, czyli w odróżnieniu od internetu mobilnego, nie zabierzesz go ze sobą w dowolne miejsce, ale możesz komfortowo korzystać z niego w swoim domu, ciesząc się stabilnym łączem bez limitu danych:

 • prędkości do 150, do 300 lub 600 Mb/s,
 • brak umowy lojalnościowej (jeśli oferta zakupiona do końca października),
 • brak limitów pobierania danych,
 • brak zakłóceń spowodowanych złą pogodą czy słabym zasięgiem jak w przypadku internetu mobilnego,
 • możliwość wybrania oferty łączonej z TV – dopłacasz 10 zł za PLAY NOW TV BOX oraz HBO GO i AMAZON PRIME VIDEO na 6 miesięcy bez opłat.

Play oferuje 3 proste pakiety internetu domowego: 150 Mb/s, 300 Mb/s i 600 Mb/s. Oczywiście najlepiej wybrać tę najszybszą opcję, ale z doświadczenia wiem, że dla wielu (nawet wymagających) osób wystarczą te niższe prędkości. Poniżej przeczytasz najczęstsze zastosowania i sytuacje, w których znakomicie sprawdzą się wyżej wymienione warianty. To powinno pomóc Ci w podjęciu decyzji!

Dla kogo internet stacjonarny 150 Mb/s?

 • dla pracujących lub uczących się zdalnie
 • dla studentów
 • dla singli i par
 • dla grających online w mało wymagające gry na PC
 • dla przeglądających strony internetowe
 • dla oglądających YouTube’a lub oglądają seriale w jakości HD w serwisach VOD
 • dla korzystających z Wi-Fi w domu na smartfonach i tabletach

Dla kogo internet stacjonarny 300 Mb/s?

Wyższa prędkość, to oczywiście jeszcze większy komfort korzystania z internetu- można również sobie pozwolić na dodatkowe online’owe przyjemności:

 • dla wielu grających w gry online na konsoli lub PC w tym samym czasie
 • dla fanów filmów i seriali w wysokiej rozdzielczości 4K (Netflix, HBO GO lub Amazon Prime Video)
 • dla gospodarstw zamieszkujących przez więcej niż 2 internautów
 • dla korzystających wielu osób korzystających w tym samym czasie z wideorozmów podczas zdalnej szkoły, pracy lub po prostu kontaktu z rodziną i znajomymi
 • dla ceniących sobie komfort niezamulającego łącza, jeśli siostra lub współlokator mają fazę na kilka odcinków pod rząd ulubionego serialu

Dla kogo internet stacjonarny 600 Mb/s?

Ten wariant – najwyższa prędkość w ofercie Play – kojarzy się zapewne z osobami, które wysyłają i pobierają duże pliki. Jednak w przypadku licznej rodziny albo 4 studentów informatyki zamieszkujących jedno mieszkanie – ta oferta może bez obaw zapewnić komfort korzystania z netu:

 • dla pobierających (do 600 Mb/s) lub wysyłających duże pliki (do 60 Mb/s)
 • dla zapalonych graczy komputerowych prowadzących rozgrywki online w tym samym czasie – przy tym łączu 3 osoby grające w tym samym czasie na pewno nie odczują żadnych opóźnień
 • dla osób, które mają wiele urządzeń IoT podłączonych do netu (kamery wideo, domofony, lodówki, telewizory itd.)
 • dla wielu osób korzystających w tym samym czasie z Netfliksa lub innych serwisów VOD – to łącze nie przerwie Ci przyjemności oglądania serialu, gdy inni domownicy mają ochotę na film
 • w końcu dla tych, dla których cena (choć nie wysoka) nie ma znaczenia, a chcą mieć komfort korzystania z sieci
 • w ofercie z telewizją w Play masz dostęp do Prime Gaming

Ile kosztuje internet stacjonarny w Play?

Poniższe ceny uwzględniają rabat 5 zł za wybór e-faktury i terminowe płatności 
oraz rabat 5 zł za zgody marketingowe i na profilowanie.

150 Mb/s

35,00 zł

▪ pobieranie do 150 Mb/s
▪ wysyłanie do 15 Mb/s
▪ instalacja: 50 zł

300 Mb/s

45,00 zł

BESTSELLER

▪ pobieranie do 300 Mb/s
▪ wysyłanie do 40 Mb/s
▪ instalacja: 50 zł

600 Mb/s

55,00 zł

▪ pobieranie do 600 Mb/s
▪ wysyłanie do 60 Mb/s
▪ instalacja: 50 zł

? PAKIET DODATKOWY
Razem z internetem można dodatkowo zamówić przenośne urządzenie TV BOX z atrakcyjną ofertą kanałów. Telewizja PLAY NOW TV BOX kosztuje 10 zł miesięcznie przy umowie na 24 miesiące. W promocji można otrzymać bezpłatny dostęp na 6 miesięcy do kanałów HBO i HBO GO oraz Amazon Prime Video.

Jedynym dodatkowym kosztem jest jednorazowa opłata za instalację (50 zł) – w wybranym terminie monter przyjedzie do Ciebie, podłączy router i pokaże, jak z niego korzystać. Możesz także wybrać umowę na czas nieokreślony, albo podpisać umowę na 24 mies. i korzystać z internetu przez 3 miesiące za darmo.

Skoro o routerze mowa, warto wspomnieć, jakim sprzętem dostarczany jest internet domowy od Play. Jest to modem Technicolor z routerem Wi-Fi o silnym sygnale umożliwiającym połączeniem z wieloma urządzeniami wymagającymi dostępu do internetu w domu. Urządzenie otrzymacie bezpłatnie przy zawieraniu umowy.

Modem internetu stacjonarnego w Play z routerem bezprzewodowym Wi-Fi

Podsumowanie

Mam nadzieję, że dzięki przytoczonym przykładom zastosowania poszczególnych wariantów internetu stacjonarnego od Play z łatwością wybierzesz ofertę dla siebie. Jeżeli masz pytania lub wątpliwości dotyczące oferty, możesz śmiało zapytać konsultantów Play na czacie lub infolinii.

źródło: artykuł partnerski | stan oferty na 10 października 2020