Apple TV będzie dostępne na PlayStation 5

Serwisy Netflix, YouTube, Disney+, Apple TV+, Spotify i wiele więcej będą dostepne na konsoli PS5 już w dniu premiery.

Pilot do PlayStation 5 (PS5)

Wszystkie ogłoszone dzisiaj aplikacje rozrywkowe mają trafić na konsolę PlayStation 5 już od pierwszego dnia sprzedaży. Rozrywka, taka jak filmy, seriale telewizyjne, muzyka i transmisje na żywo z gier, mają wzbogacać wrażenia korzystania z PlayStation. Sony poinformowało dzisiaj, które aplikacje rozrywkowe trafią na konsolę PS5 pierwszego dnia, a które aplikacje pojawią się w przyszłości. Według Phila Rosenberga, szefa działu rozwoju i relacji partnerów globalnych w Sony, na ekranie głównym PS5 będzie wydzielona przestrzeń przeznaczona wyłącznie na rozrywkę medialną.

Usługi przesyłania strumieniowego, które będą dostępne w momencie premiery, obejmują takie serwisy jak Netflix, Disney +, Apple TV+, Spotify, Twitch i YouTube. Serwisy Amazon Prime Video, MyCanal, Hulu, Peacock i nie tylko dołączą do tego grona w późniejszym terminie.

Sony pokazało dzisiaj również specjalnego pilota do konsoli PS5. Użytkownicy mogą włączyć konsolę PS5 i szybko poruszać się po multimediach dzięki wbudowanym elementom sterującym odtwarzania/wstrzymywania, przewijania do przodu i do tyłu. Pilot umożliwia także regulację głośności i ustawień zasilania na kompatybilnych telewizorach, a także zawiera specjalne przyciski uruchamiania aplikacji: Disney+, Netflix, Spotify i YouTube.

  • Apple TV+ — użytkownicy mogą cieszyć się produkcjami Apple Originals, takimi jak Mythic Quest: Raven’s Banquet, Ted Lasso, See czy The Morning Show, za pośrednictwem aplikacji Apple TV+ na PS5. Można zasubskrybować kanały premium oraz kupować lub wypożyczać filmy i seriale telewizyjne, a także uzyskiwać dostęp do wcześniejszych zakupów w Apple. Aplikacja Apple TV będzie również dostępna na PS4.
  • Disney+ — dostęp do oryginalnych produkcji Disney, Pixar, Marvel, Star Wars i National Geographic.
  • Netflix — dostep do konta Netflix w aplikacji na PS5, która już obecnie dostepna jest na konsoli.
  • Spotify — możliwość słuchania swoich playlist i albumów na konsoli.
  • Twitch — dzięki głęboko zintegrowanemu doświadczeniu Twitch na PS5 można oglądać lub transmitować na żywo swoją ulubioną rozgrywkę i rozmawiać na żywo z innymi graczami w wielu zróżnicowanych i dynamicznych społecznościach.
  • YouTube — można transmitować i udostępniać swoje epickie momenty z rozgrywki bezpośrednio na swoim kanale YouTube lub usiąść i oglądać nowe i popularne treści udostępniane z całego świata.

źródło: Playstation Blog