„The Morning Show” zdobył 3 nominacje do Złotych Globów dla Apple TV+

Serial dramatyczny „The Morning Show” z platformy Apple TV+ został nominowanyw kategorii najlepszy serialu telewizyjny i dwie nowminacje dla najlepszej aktorki.

Jennifer Aniston i Reese Witherspoon w „The Morning Show”.
Jennifer Aniston i Reese Witherspoon w „The Morning Show”

The Morning Show to pierwszy jedyny do tej pory serial od Apple TV+, który otrzymał nominacje do nagród – pierwsze trzy nominacje do Złotych Globów.

Ogłoszono nominacje do 77. Złotych Globów, a Apple TV+ otrzymało trzy nominacje dla serialu The Morning Show. Gwiazdy Jennifer Aniston i Reese Witherspoon zostały nominowane do nagrody dla najlepszej aktorki dramatycznego serialu telewizyjnego, A sam serial został nominowany do nagrody na najlepszy dramatyczny serial telewizyjny.

Chociaż Apple wcześniej wygrało Emmys za Carpool Karaoke to po raz pierwszy kwalifikuje się do Złotych Globów. Aby otrzymać nominację do Złotych Globów, które zostaną wręczone 5 stycznia 2020 r., seriale lub filmy muszą zostać wyemitowane lub wydane w ciągu 2019 roku. Jak aktywować darmową subskrypcję Apple TV+ na cały rok?, więc jego flagowy serial, taki jak See, The Morning Show, Dickinson i For All Mankind zostały wydane tego samego dnia.

W związku z tym wszystkie kwalifikowały sie do nominacji. Teoretycznie krótkometrażowy serial Truth Be Told, mógłby się załapać na nominacje, ale w praktyce jego wydanie 6 grudnia oznacza, że ​​było już za późno. Będzie jednak kwalifikował się do nominacji do Screen Actors Guild w styczniu 2020 r. Podobnie Servant mógł zostać pominięty, ponieważ zadebiutował 28 listopada.

Jak współdzielić konto Apple TV+ z rodziną i znajomymi?

The Morning Show uważany był za pretendenta do drugoplanowych kategorii aktorskich, a także do kategorii za najlepszego aktora dla Steve’a Carella. Eksperci branżowi przewidywali również, że Dickinson może zostać nominowany jako Najlepsza Komedia i Najlepsza Aktorka Komediowa dla Hailee Steinfeld wraz z aktorami drugoplanowymi (Toby Hess i Jane Krakowski).

Apple było znane z tego, że zamierza produkować filmy, które w szczególności mogą ubiegać się o nagrody. Uważa się również, że Apple planuje wypuszczać filmydo kin przed ich premierą na Apple TV +, aby móc zakwalifikować się do innych nagród (np. Oscarów).

Nominacje do 77. Złotych Globów zostały ogłoszone dzisiaj – w 25 kategoriach dla filmów i seriali.

Moze Cię zainteresować także:

Czy warto kupić subskrypcję Apple TV+?

źródła: Golden Globes, Apple Insider via Apple