Diana i Tatcher wstrząsną monarchią w 4. sezonie „The Crown”

Obejrzyj pierwszy zwiastun czwartego sezonu serialu „The Crown”, w którym pojawią się Księżna Diana i Margaret Thatcher.

4. sezon serialu „The Crown” (Księżna Diana)

Gillian Anderson i debiutantka Emma Corrin zmierzą się z Olivią Colman w nowym sezonie hitu Netflixa zatytułowanego „The Crown”. Fani królewskiego serialu The Crown od dawna oczekiwali pojawienia się księżnej Diany, a pierwszy zwiastun 4. sezonu zapowiada, jak monumentalny będzie dodatek Diany do tej historii. Nowicjuszka Emma Corrin w nowym sezonie wcieli się w rolę Diany, zanim Elizabeth Debicki, przejmie tę rolę w piątym sezonie serialu. Corrin ma na swoim koncie drugoplanową rolę w Pennyworth, ale czwarty sezon The Crown będzie dla jej kariery wielkim przełomem.

W oficjalnym streszczeniu 4. sezonu The Crown czytamy: „Gdy lata 70. zbliżają się do końca, królowa Elżbieta (Olivia Colman) i jej rodzina są zajęci zabezpieczeniem linii sukcesji, zapewniając księciu Karolowi odpowiednią pannę młodą (Josh O’Connor), która w wieku 30 lat wciąż jest stanu wolnego. Podczas gdy romans Karola z młodą Lady Dianą Spencer (Emma Corrin) stanowi bardzo potrzebną bajkę jednoczącą Brytyjczyków, następuje przemiana nastolatki w Księżną Walii – dla Diany to wcale nie jest bajka”.

Księżna Diana nie będzie jedynym cierniem u boku królowej Elżbiety w nowym sezonie. Ikona Z Archiwum X Gillian Anderson debiutuje także w czwartym sezonie jako Margaret Thatcher – rolę, która przyniosła Meryl Streep Oscara dla najlepszej aktorki za film Żelazna dama. Anderson nie jest obca fanom Netflixa, ponieważ gra ulubioną rolę matki w Sex Education.

Zwiastun zawiera mnóstwo nowych ujęć z udziałem Corrin i Anderson, w tym debiutanckie spojrzenie na księżną a także rekonstrukcję ślubu księżnej Diany i księcia Karola.

Obejrzyj pierwszy oficjalny zwiastun nowego sezonu:

Występ Colman w roli królowej Elżbiety w zeszłym sezonie przyniósł jej nominację do nagrody Emmy dla najlepszej aktorki w serialu dramatycznym i na pewno powróci z kolejnymi nagrodami, gdy zmierzy się z Corrin i Anderson. W czwartym sezonie powracają również Helena Bonham Carter jako księżniczka Margaret, Josh O’Connor jako książę Karol i Tobias Menzies jako książę Filip. Nadchodzący sezon będzie ostatnim dla Colman. Począwszy od sezonu 5., królową Elżbietę zagra Imelda Staunton.

Plakaty do 4. sezonu serialu The Crown (Netflix 2020)

Sezon 4. The Crown zadebiutuje w niedzielę 15 listopada 2020 roku na platformie Netflix.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix