„The Crown” – 4. sezon od 15 listopada na Netfliksie

Serwis Netflix zapowiedział premierę 4. sezonu serialu „The Crown” – obejrzyj pierwszy zwiastun z udziałem księżnej Diany i Margaret Thatcher.

„The Crown” 4. sezon, Olivia Collman (Netflix, 15 listopada 2020)

W tym tygodniu Netflix ogłosił, że sezon królewskiego dramatu będzie miał swoją premierę w niedzielę 15 listopada 2020 roku. Ponadto streamer opublikował zwiastun, w którym krótko widać księżną Di (Emmy Corrin) i Margaret Thatcher (Gillian Anderson). Jednak to księżna Diana jest w centrum uwagi w pierwszym zwiastunie 4. sezonu The Crown. Mam przeczucie, że ten sezon, bliższy naszym czasom, będzie prawdziwym rollercoasterem – nie tylko ze względu na fantastyczną obsadę, ale historię, którą nakręciło życie!

Czemuś tak kluczowemu, jak monarchii… nie można dać upaść. – mówi w teaserze królowa Elżbieta II (Olivia Colman). Po kilku szybkich ujęciach Żelaznej Damy, film zwraca uwagę na Dianę, która jest w większości odizolowana, gdy nie jest bombardowana przez prasę. Ostatnie ujęcie przedstawia Księżną Walii w dniu jej ślubu w lipcu 1981 roku.

Z tego co wiadomo, ten sezon będzie ostatnim, w którym Olivia Colman wystąpi w roli królowej Elżbiety II, zanim przekaże pałeczkę Imeldzie Staunton, która przejmie rolę królowej Elżbiety w sezonach 5. i 6. Dołączy do niej Lesley Manville (Phantom Thread) jako Księżniczka Małgorzata, Jonathan Pryce (Gra o Tron) jako Książę Filip i Elizabeth Debicki (Nocny menadżer), który zastąpi Corrin w roli księżnej Diany.

Obejrzyj zapowiedź premiery 4. sezonu The Crown:

Serial The Crown miał kiedyś zakończyć się wraz z 5. sezonem, ale w lipcu tego roku Netflix ogłosił, że twórca serialu Peter Morgan zmienił zdanie i serial zakończy się sezonem 6. W tym samym miesiącu potwierdzono, że sezon 5. nie zadebiutuje do 2022.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix