„Messenger Rooms” czyli pokoje do wideorozmów grupowych od Facebooka

Nowa usługa „Messenger Rooms”, to spora konkurencja dla aplikacji Zoom i innych komunikatorów oferujących grupowe wideorozmowy – teraz także bez zakładania konta w serwisie.

Facebook Messenger Rooms

Facebook najwyraźniej zauważył zagrożenie ze strony coraz bardziej popularnego Zooma i wprowadza usługę o nazwie „Messenger Rooms” czyli pokoje do wideokonferencji. Jest to poważny przełom w funkcjach grupowych rozmów wideo, które sprawiają, że aplikacja do czatowania na Facebooku jest znacznie bardziej konkurencyjna. W jednym wideokonferencyjnym pokoju może znajdować się nawet 50 uczestników, w tym osoby, które nie posiadają konta w serwisie Facebook!

Dzięki Messenger Rooms, zamiast zapraszać osoby indywidualnie, użytkownicy Facebooka mogą publikować linki w swoim kanale wiadomości, w grupach lub na stronach wydarzeń, aby każdy mógł dołączyć do wideorozmowy.

I w przeciwieństwie do istniejących funkcji czatu wideo, uczestnicy nie muszą mieć aplikacji Messenger ani nawet konta na Facebooku, aby dołączyć do pokoju. Po utworzeniu pokoju każdy może dołączyć za pośrednictwem swojej przeglądarki, jednak gospodarze mogą zdecydować o „zablokowaniu” pokoju, aby zapobiec niepożądanym gościom.

Może Cię zainteresować także:

Facebook Messenger Rooms sprawia, że ​​rozmowy wideo przypominają Zooma

Istnieją również inne funkcje podobne do znanych z aplikacji Zoom. Pokoje Messengera będą miały „wciągające 360-stopniowe tła, które przeniosą Cię do pięknych i kultowych przestrzeni, od plaży po luksusowy apartament na wodzie”, a także „14 nowych filtrów aparatu, które zapewniają oświetlenie otoczenia, aby rozjaśnić Twoją przestrzeń i twarz.”

Facebook zauważa również, że nie ma ograniczeń czasowych dla czatów wideo, które można zaplanować z wyprzedzeniem.

Facebook Messenger Rooms (Mobile)

Messenger Rooms zaczyna się już pojawiać pierwszym użytkownikom – będzie dostępny w USA „w najbliższych tygodniach”.

Aktualizacja pojawia się, gdy Facebook obserwuje gwałtowny wzrost liczby połączeń w aplikacjach czatu, a ponad 700 milionów ludzi codziennie dzwoni na Messengerze i WhatsAppie. Na WhatsAppie także zwiększa się liczbę osób, które mogą dołączyć do rozmowy, podwajając ją z czterech do ośmiu. Ta aktualizacja zostanie uruchomiona w przyszłym tygodniu.

Facebook ogłosił również, że integruje rozmowy wideo Messengera z Facebook Dating, aby użytkownicy mogli uczestniczyć w „wirtualnych randkach”. Aktualizacja będzie dostępna „w najbliższych miesiącach”.

Facebook Messenger Rooms (News Feed)

[źródło: Facebook Newsroom]