Mały domek „Legend One” od Nestron za 81 tys. zł

Ten maleńki singapurski producent domów prefabrykowanych twierdzi, że 70% jego klientów pochodzi z USA – zobacz „Legend One” za 21 500 USD.

Legend One (Nestron) – widok z zewnatrz

Firma Nestron będzie produkować Legend One – przyjazny dla środowiska mały prefabrykowany dom o wartości 21,5 tys. USD (ok. 81 tys. zł), wyposażony w systemy sztucznej inteligencji, sypialnię, salon, kuchnię i łazienkę. Za dodatkowe 12,5 tys. USD (ok. 47 tys. zł) więcej, dom o powierzchni 167,92 ft² (15,6 m²) – który jest obecnie dostępny w przedsprzedaży – może być w pełni umeblowany i gotowy do wprowadzenia. Linia produktów Legend została zaprojektowana tak, aby spodobać się klientom, którym podobają się kabinowe domki jednorodzinne.

Firma Nestron, która została założona trzy lata temu, ma obecnie w swoim asortymencie dwie małe domowe „serie”: Legend i Cube, obie o różnym wyglądzie zewnętrznym, ale podobnych udogodnieniach wewnętrznych, takich jak ekologiczne komponenty i system sztucznej inteligencji.

Malutkie domki Cube – które są obecnie najpopularniejszą serią firmy – zostały zaprojektowane tak, aby wyglądały „futurystycznie”. Dla kontrastu, do nowoczesnej serii wyglądem przypominającej statek kosmiczny, została stworzona seria Legend, aby trafić do osób ceniących tradycyjne, domowe formy.

Nestron stworzył „linię montażową całego domu”, która pozwala na wysyłanie prefabrykowanych małych domów na całym świecie. Jednak podobnie jak większość firm na całym świecie, Nestron ucierpiał na skutek pandemii koronawirusa. Chociaż nie miało to zbyt dużego wpływu na produkcję, wielu pracowników firmy z Singapuru opuściło kraj w wyniku pandemii, rozpraszając pracowników w kilku strefach czasowych, a następnie zmniejszając siłę roboczą Nestrona. Pomimo tego Nestron zdobywa coraz większą liczbę klientów w tych niespokojnych czasach.

Obecnie 70% klientów firmy Nestron to osoby z małej społeczności domowej w USA, od młodych do starszych. W wzrostu zainteresowania w USA, firma pracuje nad utworzeniem lokalnej dystrybucji w Stanach Zjednoczonych.

Projekt domku Legend One podkreśla uznanie dla środowiska zewnętrznego, wtapiając się wyglądem w naturalne otoczenie. Posiada kilka hartowanych okien w całym wnętrzu, aby uzyskać bardziej naturalne światło i widoki. To uznanie dla natury znajduje również odzwierciedlenie w ekologicznych udogodnieniach i częściach małego domu. Podobnie jak wszystkie domy Nestron, Legend One wykorzystuje kilka komponentów, aby uczynić maleńkie mieszkanie bardziej ekologicznym – takie jak zbieranie wody deszczowej oraz opcja energii słonecznej i ogrzewania elektrycznego.

Według Nestrona 90% małych domów firmy nadaje się do recyklingu i jest wykonanych z materiałów przyjaznych dla planety. Produkcja małego domu zużywa 1% wody potrzebnej do budowy typowego domu, a wszystko to przy mniejszym zużyciu węgla, cegły i betonu. A ponieważ maleńka jednostka mieszkalna nie ma fundamentów, nie pozostawia śladu w środowisku, w którym jest umieszczona.

W sumie Legend One ma 17,06 stopy długości (5,2 metra), 9,84 stopy szerokości (3 metry) i 9,19 stopy wysokości (2,8 metra).

Rzut architektoniczny domku Legend One (Nestron)

Nestron zastosował ciepłą kolorystykę dookoła wnętrza, aby dom był przytulny. Ale na zewnątrz dostępny jest w wielu opcjach kolorystycznych – Legend One i inne domy Nestrona są pomalowane fluorocarbonem, aby stworzyć trwały kolor zewnętrzny, który może wytrzymać ponad 15 lat.

Układ małego domu jest podobny do układu kawalerki z salonem, kuchnią, sypialnią i łazienką, a wszystko to na powierzchni 15 metrów kwadratowych. Klienci mogą również opcjonalnie wybrać w pełni umeblowany domek, co oznacza, że ​​Legend One może zostać wysłany i od razu gotowy do wprowadzenia.

Wyposażenie obejmuje kuchnię z okapem i zlewem, salon ze stołem i kanapą oraz łazienkę z prysznicem, wieszakiem na ręczniki i umywalką. Sypialnia jest również umeblowana – posiada łóżko, szafę i miejsce do siedzenia w stylu baru, z których ta ostatnia może być pomocna dla cyfrowych nomadów lub tych, którzy nadal pracują zdalnie podczas pandemii koronawirusa.

Legend One (Nestron): kuchnia

Tylko dlatego, że dom jest mały, nie oznacza, że ​​nie jest bezpieczny: izolowane małe domy Nestrona są odporne na trzęsienia ziemi, tajfun, termity, ogień i wilgoć. Jednostka jest również osadzona na lekkiej konstrukcji ze stali ocynkowanej, która według producenta nie rdzewieje przez ponad 15 lat. Mniejsza waga ułatwia również przemieszczanie domu w inne miejsce.

Nestron zintegrował systemy domku ze sztuczną inteligencją, tworząc system AI o nazwie Canny. W przyszłości Canny będzie mógł wykonywać zadania, takie jak zaparzenie idealnej filiżanki kawy i automatyczne dostosowywanie wysokości krzeseł do preferencji właściciela domu. Ale już teraz system, który wciąż jest w fazie prototypu, jest w stanie rozpoznać głos mieszkańców, aby słuchać poleceń, a także sterować oświetleniem w zależności od tego, gdzie przebywają mieszkańcy w domu.

Klienci mogą wybierać między modelem Legend One Lite za 21 500 USD lub Legend One Standard w cenie 34 000 USD. Oba zawierają elementy, takie jak okablowanie elektryczne i instalacje wodne, ale tylko Legend One Standard ma miejsce do przechowywania, ramę łóżka, kuchnię i blat oraz meble. Firma utrzymuje stosunek jakości do ceny i gwarantuje wysoką jakość produktu – to właśnie ma przyciągać rosnącą liczbę nowych klientów.

Malutki Legend One jest dostępny w przedsprzedaży, a Nestron obecnie chce rozpocząć proces produkcyjny dla tego modelu. Gotowy dom będzie wysyłany do Stanów Zjednoczonych w ciągu około 3 miesięcy od rozpoczęcia produkcji do zakończenia.

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie producenta: nestron.house/portfolio/legend-one.

źródło: Nestron | Business Insider