Szeptucha zapowiada 2. sezon serialu „KRUK. Szepty słychać po zmroku”

CANAL+ rusza z produkcją kolejnego sezonu serialu „KRUK. Szepty słychać po zmroku”, a także wznawia zdjęcia do „Klangoru”.

Szeptucha zapowiada 2 sezon serialu „KRUK. Szepty słychać po zmroku”

Premiera seriali KRUK. Szepty słychać po zmroku oraz Klangor, opartych na oryginalnych scenariuszach, planowana jest na wiosnę 2021 roku. Główne role męskie zagrają w nich aktorzy, których już jesienią będzie można oglądać w serialowej superprodukcji KRÓL – Michał Żurawski (KRUK) oraz Arkadiusz Jakubik (KLANGOR).

2. sezon serialu „KRUK. Szepty słychać po zmroku”

Nad kontynuacją kryminalnej historii o inspektorze z wydziału kryminalnego policji Adamie Kruku ponownie pracuje duet – scenarzysta Jakub Korolczuk i reżyser Maciej Pieprzyca. Stacja nie ujawnia wątków scenariusza. Wiadomo jednak, że zdjęcia do produkcji zakończą się w połowie lutego 2021 roku, a będą realizowane między innymi na malowniczym Podlasiu.

Pierwszy sezon KRUK. Szepty słychać po zmroku podbił serca rzeszy fanów, także za granicą. Międzynarodowe jury 24. edycji prestiżowego festiwalu Mediamixx w Salonikach przyznało oryginalnej produkcji CANAL+ dwie nagrody. Serial został uhonorowany w kategoriach: najlepszy serial dramatyczny (Best Drama) oraz najlepszy scenariusz (Best Writing). Znalazł się też na finałowej liście w kategoriach najlepsze zdjęcia (Best Cinematography) oraz najlepszy reżyser (Best Director). Jest jednym z najlepiej ocenianych seriali w historii polskiej telewizji.

W rolach głównych występują:Michał Żurawski, Katarzyna Wajda, Leszek Lichota, Magdalena Koleśnik, Tomasz Włosok, Danuta Kierklo, Dominika Kluźniak, Zbigniew Stryj. Autorami formatu są Piotr Dzięcioł i Łukasz Dzięcioł. Autorem zdjęć jest Witek Płóciennik, a muzyki Bartosz Chajdecki. Za scenografią serialu odpowiada Agata Stóżyńska, za kostiumy Ewa Różewska, a za charakteryzację Iza Andrys. Montażystą serialu jest Piotr Kmiecik, kierownikiem produkcji Aleksandra Skraba.

KLANGOR

W październiku, po kilku miesiącach przerwy związanej z pandemią, wznawiane są też zdjęcia na planie serialu „KLANGOR” z gwiazdorską obsadą. Arkadiusz Jakubik, Maja Ostaszewska, Aleksandra Popławska, Wojciech Mecwaldowski, Magdalena Czerwińska i Maciej Musiał zagrają w nim po okiem reżysera Łukasza Kośmickiego.

Scenariusz produkcji, autorstwa Kacpra Wysockiego oparty na pomyśle Tomasza Kamińskiego powstał w ramach pierwszej edycji CANAL+ SERIES LAB, cyklicznych warsztatów przeznaczonych dla twórców filmowych, scenarzystów i reżyserów. Tytułowy KLANGOR oznacza krzyk żurawi zwiastujący nadejście wiosny, symbol nadziei. Stacja nie ujawnia wątków scenariusza.

Zdjęcie z planu serialu „Klangor” fot. Marcin Makowski
fot. Marcin Makowski

Za zdjęcia do serialu KLANGOR odpowiada Witold Płóciennik, scenografię Agata Stróżyńska, charakteryzację Iza Andrys, kostiumy Małgorzata Fudala, montaż Wojciech Mrówczyński oraz Piotr Kmiecik.Producentem wykonawczym obydwu seriali jest Opus TV. Jego spółka-matka Opus Film ma na swoim koncie m.in. oscarową Idę, Zimną wojnę, w koprodukcji z CANAL+.

źródło: Canal+ Polska