„Uwięzione” wróciły z 5. sezonem na Netfliksie

Więzienny dramat Alexa Piny pt. „Uwięzione” o hiszpańskich więźniarkach powraca z finałowym 5. sezonem – „Hotel Oaza”.

Uwięzione – Hotel Oaza (Vis-a-Vis: El Oasis)

Serial Uwięzione (tyt. oryg. Vis-a-Vis), wydaje się być hiszpańską wersją Orange Is The New Black, ale z zupełnie innymi postaciami i inną, bardziej kryminalną historią. Twórcą serialu jest między innymi Alex Pina, który stoi także za niezwykle popularnym serialem Dom z papieru czy White Lines. Akcja koncentruje się wokół niewinnej blondynki Macareny, która z wyglądu przywodzi na myśl Piper z OITNB – ale tym podobieństwa się kończą. WIęźniarki z Cruz del Sur, osadzone są w europejskiej rzeczywistości i wydają się być bardziej realistyczne niż te z Litchfield.

W serialu Uwięzione, oczywiście nie brakuje naciąganych zdarzeń, ale jeśli lubisz produkcje z cyklu „zabili go i uciekł”, to ten serial powinien przypaść Ci do gustu.

Pierwszy sezon Uwięzionych był emitowany na Antenie 3 w Hiszpanii w kwietniu 2015 roku, po czym został wydany w serwisie Netflix dla międzynarodowej publiczności. Po 4 udanych latach serial powrócił z bardzo emocjonującym, 8-odcinkowym piątym sezonem „Hotel Oaza” w piątek 31 lipca 2020 roku. Ale czy będzie 6. sezon ?

Nie ma jeszcze żadnego oficjalnego potwierdzenia na temat szóstego sezonu, będziemy musieli zapewne jeszcze chwile poczekać i zobaczyć jak zostaną przyjęte nowe odcinki.

Serial skupia się wokół młodej dziewczynie o blond włosach – Macarenie Ferreiro, która rozpaczliwie zakochuje się w swoim szefie. Dziewczyna jest inteligentna i sprytna, uczestniczy w wielu oszustwach finansowych – wszystko w imię miłości… Po popełnieniu wielu przestępstw trafia do więzienia Cruz del Sur, w którym poznajemy wiele ciekawych osobowości – zarówno wśród więźniarek jak i personelu placówki.

Akcja dzieje się się wokół wydarzeń w więzieniu, bohaterki muszą poradzić sobie z emocjonalną traumą, nowym miejscem, a także konfliktami między więźniarkami, a przede wszystkim z Zulemą Zahir.

Uwięzione – Hotel Oaza (ang. Locked Up, oryg. Vis a Vis: El Oasis) możesz już oglądać w serwisie Netflix.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix