Powstanie „Samurai Rabbit: The Usagi Chronicles” od Netfliksa!

Legenda świata komiksów Stan Sakai i „Usagi Yojimbo” rozpoczynają nową przygodę dzięki nowemu serialowi animowanemu Netflixa pt. „Samurai Rabbit: The Usagi Chronicles”

Usagi Yojimbo

Netflix i Gaumont ogłaszają nowy animowany komputerowo serial komediowo-przygodowy pt. „Samurai Rabbit: The Usagi Chronicles” na podstawie mającej już 35 lat kultowej serii komiksów „Usagi Yojimbo”, stworzonej przez nagradzanego autora Stana Sakaiego. Akcja serialu toczy się w dalekiej przyszłości i jest osadzona w świecie, gdzie nowoczesna i wysoce zaawansowana technologia przeplata się z japońską tradycją. Jest to historia królika samuraja o imieniu Yuichi, potomka wielkiego wojownika Miyamoto Usagiego, który chce zostać prawdziwym samurajem. Ale nie jest sam. Stoi na czele bandy nietypowych bohaterów, wśród których znajduje się łobuzerski łowca nagród, podstępny ninja, kieszonkowiec-akrobata oraz wierny towarzysz jaszczur. Yuichi walczy z podkładającymi bomby kretami, nietoperzami o metalowych skrzydłach i potworami z innego wymiaru, a wszystko to w dążeniu do zostania najlepszym samurajem Usagi! 

Serial powstaje we współpracy ze Stanem Sakaim, legendarnym autorem serii komiksów, który będzie producentem wykonawczym razem z wytwórniami Gaumont (producenci wykonawczy: Nicolas Atlan, Terry Kalagian, Sidonie Dumas i Christophe Riandee), Dark Horse Entertainment (producenci wykonawczy: Mike Richardson, Keith Goldberg i Chris Tongue) oraz Atomic Monster (producenci wykonawczy: James Wan, Michael Clear i Rob Hackett). Candie i Doug Langdale’owie („Maya and the Three”, „Księga życia”, „Kot w butach”, „Niko and the Sword of Life”, „Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości”) będą pełnić funkcję producentów wykonawczych i showrunnerów. Ben Jones („Batman kontra Wojownicze Żółwie Ninja”, „Młodzi Tytani”, „Stalowy gigant”) będzie producentem nadzorującym, a Khang Le („Wielka Szóstka”, „Little Big Awesome”) dyrektorem artystycznym serialu. 

Animacje komputerowe stworzy studio 88 Pictures z Bombaju („Łowcy trolli”, „3 nie z tej ziemi: Opowieści z Arkadii”, „Szybcy i wściekli: Wyścigowi agenci”). 

Uznana seria komiksów w ciągu ostatnich trzech dekad została wyróżniona wieloma nagrodami, między innymi Parents’ Choice Award, American Library Association Award i YALSA (Young Adult Library Services Association) Award. Usagi Yojimbo został umieszczony na liście Top 50 postaci komiksowych wszech czasów przygotowanej przez Empire Magazine, Top 100 postaci komiksowych wszech czasów przygotowanej przez IGN oraz Top 50 powieści graficznych nietraktujących o superbohaterach przygotowanej przez Rolling Stone. Sakai zdobył sześć nagród Eisnera, kilka nagród Haxtur, a także nagrodę Harveya dla najlepszego rysownika w 2016 roku.

źródło: Netflix