„Alba: a Wildlife Adventure” – nowa gra twórców „Monument Valley”

Twórcy wielokrotnie nagradzanej gry mobilnej „Monument Valley” zapowiedzieli nowy tytuł „Alba: a Wildlife Adventure”.

Gra „Alba: a Wildlife Adventure” od Ustwo Games

Nowa gra studia Ustwo Games zatytułowana Alba: a Wildlife Adventure ukaże się tej zimy na urządzenia z systemami iOS, macOS, tvOS, Windows i konsole. Niezależne studio, najbardziej znane z inspirowanej łamigłówkami M. C. Eschera gry Monument Valley. Tera twórcy ciężko pracują nad skoncentrowanym na naturze tytułem Alba: a Wildlife Adventure.

Niezwykle krótka zapowiedź wideo rozpoczyna się od panoramicznego ujęcia nad butelką wody, na wpół zjedzoną kanapką, notatnikiem i plecakiem. Wirtualny aparat przesuwa się następnie nad kartką papieru z napisem „Island Clean up Initiative”, książką o obserwowaniu ptaków i lustrzanką cyfrową, kilkoma zdjęciami i wreszcie gazetą z nagłówkiem „Girls start a Wildlife League”. W końcu widzimy tytułową postać na klifie, z widokiem na kolorowy las i plażę.

W krótkim komunikacie prasowym zespół zapowiedział, że gra została „zainspirowana ich miłością do natury” i „miłymi wspomnieniami z dzieciństwa nad Morzem Śródziemnym”. Na razie studio milczy na temat mechaniki rozgrywki i szerszej historii.

Wiemy jednak, że tytuł ukaże się zimą na urządzeniach z systemami iOS, macOS, tvOS, PC i konsole. Póki co możemy obejrzeć ten fragmentaryczny zwiastun:

źródło: Ustwo Games | Engadget