W Trendach Google’a zdecydowanie wygrywa Trzaskowski

Gdyby liczba najczęściej wyszukiwanych kandydatów na prezydenta w wyszukiwarce Google decydowała o wynikach wyborów, to Rafał Trzaskowski byłby już prezydentem Polski – sprawdź oficjalne dane Google Trends.

Google Trends – Wybory prezydenckie w Polsce 2020

Już w najbliższą niedzielę 28 czerwca 2020 roku, Polacy zadecydują o tym, kogo widzą w fotelu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej na kolejne 5 lat. Jak przedstawiają się nastroje Polaków przed pierwszą turą wyborów prezydenckich? Który z kandydatów cieszy się największą popularnością wśród internautów? Jakie związane z wyborami hasła nurtują rodaków najbardziej? Sprawdź najciekawsze dane przygotowane przez Google’a.

Google przygotowało specjalny serwis poświęcony trendom wyborczym w internecie. Wszystkie te informacje sprawdzić można dzięki Trendom Google na stronie Wybory Prezydenckie w Polsce. Wśród haseł najszybciej zyskujących popularność znalazły się miedzy innymi: “

  • miliony powodów wybory
  • idź na wybory
  • czy pytanie jak sprawdzić, czy dopisano mnie do spisu wyborców? 

Zobacz interaktywne wykresy trendów wyszukiwania związanych z wyborami prezydenckimi w Polsce w 2020 roku (Google Trends)

Poniżej możesz śledzić na bieżąco zainteresowanie wyszukiwaniem kandydatów na prezydenta:

Porównaj zainteresowanie wyszukiwaniem wszystkich kandydatów na prezydenta

W Trendach Google’a można także sprawdzić, który z kandydatów w ostatnich dniach jest najczęściej wyszukiwanym w poszczególnych województwach kraju.

Najczęściej wyszukiwani kandydaci według województw – mapa interaktywna:

A tak wyglądają najpopularniejsze wyszukiwania dotyczące wyborów:

Czy zainteresowanie kandydatami w wyszukiwarce Google przełoży się na wyniki wyborów? Przekonamy się już wkrótce!

źródło: Google Trends