Premiera gry „Cyberpunk 2077” przeniesiona na 19 listopada!

Na oficjalnym profilu gry „Cyberpunk 2077” poinformowano, że premierę przesunięto o 2 miesiące na 19 listopada 2020 roku – być może zbiegnie się z wydaniem nowych generacji konsol?

Cyberpunk 2077 (teaser + logo)

Biorąc pod uwagę zmienioną datę premiery gry Cyberpunk 2077 na drugą połowę listopada 2020 roku, niektórzy spekulują, że decyzja CD Projekt Red może mieć więcej wspólnego z premiera konsoli nowej generacji niż z potrzebą doszlifowania tytułu. Oznacza to, że premiera 19 listopada jest bliższa terminu, kiedy to konsole nowej generacji Microsoftu i Sony mają wejść do sprzedaży. Posiadanie długo wyczekiwanej gry, takiej jak Cyberpunk 2077 jako tytułu premierowego, z pewnością dałoby graczom jeszcze jeden powód, aby kupić nowy sprzęt!

CD Projekt Red wywiązał się ze swojej obietnicy, że podzieli się większą ilością informacji o Cyberpunk 2077. Niestety, prawdopodobnie nie są to wiadomości, które najbardziej chcielibyśmy usłyszeć. Jedno jest pewne, gra wyjdzie na pewno przed 2077 rokiem!

W komunikacie prasowym wydanym przez CD Projekt Red czytamy, że studio postanowiło przesunąć ponownie premierę Cyberpunk 2077 , tym razem o dwa miesiące później niż zapowiadany na początku tego roku 17 września – na 19 listopada 2020 roku.

Komunikat: Przesunięcie daty premiery gry Cyberpunk 2077 na 19 listopada 2020 r.

Gra ma być podobno już ukończona zarówno pod względem treści, jak i rozgrywki. Od zadań i przerywników po umiejętności i przedmioty – wszystko jest na swoim miejscu. Ale przy tak złożonej grze zespół uznał, że potrzebuje trochę więcej czasu, aby zrównoważyć mechanikę rozgrywki i wyeliminować błędy…

Mimo tego dwumiesięcznego opóźnienia nie jest fajne, szczególnie biorąc pod uwagę, że debiut rynkowy gry został już po raz drugi przeniesiony. W styczniu ujawniono, że pierwotna premiera 16 kwietnia została przełożona na wrzesień. Z drugiej strony CD Projekt Red zauważył, że dziennikarze i recenzenci będą mogli zacząć grać już w tym tygodniu, aby mieli gotowe publikacje zaraz po prezentacji „Night City Wire”, która odbędzie się 25 czerwca 2020 roku.

źródło: Cyberpunk 2077 | Cd Projekt RED| TechSpot