Przygotuj się na „wilcząwizję” – „Wolfwalkers” pod koniec roku na Apple TV+

Nowa, bajeczna animacja w filmie animowanym „Wolfwalkers” przeniesie nas w baśniowy świat wilków na Apple TV + już pod koniec 2020 roku.

Wolfwalkers

Studio, które stworzyło nominowany do Oscara pt. Sekret księgi z Kells (tyt. oryg. The Secret of Kells), udostępni swoją najnowszą animowaną produkcję zatytułowaną Wolfwalkers w serwisie streamingowym Apple TV+ przed końcem 2020 roku. Akcja filmu animowanego Wolfwalkers dzieje się w średniowiecznej Irlandii i opowiada historię dwóch dziewcząt, które zamieniają się w wilki.

Zapowiedziana baśń Wolfwalkers opowiada o walce między zaciętymi mieszkańcami miasta a magicznymi mieszkańcami lasu. Za produkcję odpowiedzialne jest studio Cartoon Saloon, który podsumowuje fabułę słowami: „Robyn Goodfellowe, córka łowcy wilków, przybywa do Irlandii z ojcem. Ale kiedy zaprzyjaźnia się z dziką dziewczyną, zmienia się… w coś, co jej ojciec musi zniszczyć.”

Tomm Moore, jeden z reżyserów Wolfwalkers, przedstawił we wtorek prezentację o nadchodzącym filmie na francuskim festiwalu animacji Annecy. Mówi, że kreska zastosowana w filmie zależy od charakteru bohaterów. Mieszkańcy miast są rysowani bardziej łagodnymi i prostymi liniami, podczas gdy mieszkańcy lasów są tworzeni bardziej dynamicznie. „Jeśli postacie są wściekłe, mogą mieć wściekłe linie. Jeśli będą szczęśliwi i wolni, będą mieli bardzo frywolne i łagodne zarysowania. Jeśli są bardzo spięte, mogą mieć bardzo zacieśnione kreski” –- powiedział Moore dla Cartoon Brew.

Ciekawym elementem jest „wolfvision” – pokazujący, jak dziewczęta w postaci wilka widzą las nocą. Obejrzyj pponiższy zwiastun koncepcyjny animacji Wolfwalkers z 2017 roku, aby zobaczyć wolffvision w akcji.

To będzie pierwszy film animowany na Apple TV +. Według Cartoon Brew ma zadebiutować pod koniec roku.

Nie jest to jednak pierwsza animowana oferta usługi streamingowej Apple’a. Jest Central Park, komedia muzyczna Lorena Boucharda, który wygrał nagrodę Emmy za Burgery Boba. I jest też serial edukacyjny Snoopy in Space, który był ostatnio nominowany do wielu nagród Daytime Emmy.

Animacja wygląda bajecznie i magicznie, więc myślę, że będzie to opowieść zarówno dla młodszych jak i starszych widzów!

źródło: Cult of Mac | Cartoon Brew