Już jest link do transmisji online WWDC20 na YouTubie!

Ustaw sobie przypomnienie na poniedziałkową konferencję WWDC 2020 na YouTubie, która odbędzie się 22 czerwca o godzinie 19.00 – player jest już dostępny!

WWDC20 na YouTubie

Firma Apple opublikowała dziś link do transmisji na żywo konferencji otwierającej wydarzenie WWDC 2020 (Worldwide Developers Conference) na swoim kanale na YouTubie. Użytkownicy serwisu mogą dodać przypomnienie, które pojawi się w aplikacji YouTube, gdy rozpocznie się transmisja online w poniedziałek 22 czerwca 2020 roku o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Aby ustawić przypomnienie o transmisji live, musisz zalogować się do YouTube’a. Następnie naciśnij przycisk ? Ustaw przypomnienie obok licznika w lewym dolnym rogu. Otrzymasz przypomnienie e-mailem, przez witrynę YouTube i jej aplikacją mobilną. Jeśli chcesz wyłączyć przypomnienie, możesz to zrobić, naciskając ponownie przycisk Przypomnienie włączone.

Jak i gdzie oglądać WWDC20 online?

Po raz pierwszy w historii tegoroczna impreza WWDC 2020 będzie w całości odbywać się online z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19), która spowodowała odwołanie wszelkich konferencji na całym świecie. Chociaż Apple nie będzie organizować zwykłych sesji na żywo dla programistów, nadal będzie organizować wirtualne wydarzenia dla programistów przez cały tydzień. Będą one dostępne do oglądania za pośrednictwem witryny i aplikacji Apple Developer. Firma opublikowała szczegółową agendę w zeszłym tygodniu.

Oprócz transmisji YouTube, tradycyjny Keynote Apple WWDC będzie transmitowany strumieniowo na stronie Apple’a i za pośrednictwem aplikacji Events na Apple TV.

Jak zawsze, podczas prezentacji otwierającej WWDC prawdopodobnie otrzymamy garść najnowszych informacji na temat najnowszych wersji systemów operacyjnych firmy Apple – w tym iOS, iPadOS, watchOS, tvOS i macOS. Pojawiają się być może zdawkowe informacje na temat aktualizacji sprzętu, w tym dowiemy się prawdopodobnie o pierwszym poważnym od dekady przeprojektowaniu iMaca.

źródło: Apple