Niektórzy użytkownicy iPhone’a 11 mają zielony odcień na wyświetlaczu

Właściciele najnowszych iPhone’ów 11 (w tym Pro i Max) narzekają na pojawianie się zielonego odcienia na ekranie podczas odblokowywania telefonu.

Zielony odcień na wyświetlaczach iPhone'a 11 (Pro, MAx) z systemem iOS 13.5.1

Niektórzy użytkownicy iPhone’a 11, iPhone’a 11 Pro (Max) odkryli, że ich wyświetlacz świeci podejrzanie na zielono. Odcień pojawia się natychmiast po odblokowaniu urządzenia. Użytkownicy iPhone’ów 11 dzielą się zdjęciami swoich ekranów w serwisie Reddit i wygląda na to, że problem zielonego odcienia dotyka wielu właścicieli najnowszych iPhone’ów. Co ciekawe, jeden z użytkowników iPhone’a 11 Pro zauważał problem zielonego odcienia przez wiele dni. Jednak jego post na Reddicie przez dłuższy czas nie został zauważony.

Przekopując się przez tematów można natrafić na wiele wątków omawiających problemy z zielonym odcieniem w serii iPhone 11. Innymi słowy, problem zdecydowanie nie jest jednorazowy i wydaje się dość powszechny w przypadku użytkowników z najnowszym systemem iOS 13.5.1.

Według użytkowników zielony odcień pojawia się tylko przez kilka sekund, zaraz po odblokowaniu urządzenia. Co ciekawe, odcień pojawia się głównie wtedy, gdy włączona jest funkcja Night Shift wraz z Dark Mode. Niektórzy użytkownicy twierdzą z kolei, że odcień pojawia się, gdy iPhone jest ustawiony na minimalnym poziomie jasności.

Przez kilka sekund po odblokowaniu telefonu widziałem jednolity zielony odcień na moim iPhonie 11 Pro Max. To samo dzieje się z telefonem mojej matki (również iPhone 11 Pro Max). Ostatnio znalazłem ten wątek. Czy ktoś jeszcze tego doświadcza?

Odcień pojawia się na kilka sekund, co powoduje zaniepokojenie użytkowników. W tej chwili nie jest jasne, czy zielony odcień jest problemem sprzętowym czy oprogramowania. Najprawdopodobniej problem zielonego odcienia wydaje się być błędem oprogramowania, który prawdopodobnie zostanie naprawiony w systemie iOS 13.5.2.

Oprócz użytkowników iPhone’a 11, iPhone’a 11 Pro i iPhone’a 11 Pro Max, kilku użytkowników iPhone’a X również skarżyło się na zielony odcień.

Czy Twój iPhone ma także problem z zielonym odcieniem? Jeśli tak, daj nam znać w komentarzach poniżej jaki model i pod jaką wersją systemu iOS?

źródło: reddit | MacRumors