Najnowsza kreskówka Pokétoon nawiązuje do Looney Tunes

Na oficjalnym kanale Pokémon Kids TV na YouTubie pojawił się krótkometrażowy film animowany, który jest hołdem do „Zwariowanych melodii” sprzed lat – Mimikyu jest przerażający jak zawsze!

Poketoon

Pokémon Company opublikowało nowy film animowany Pokétoon na oficjalnym kanale YouTube Pokémon Kids TV, który przywraca w pamięci kreskówki z przeszłości – nie do ery oryginalnych produkcji 151 stworków, ale do czasów kreskówek z telewizji. Krótkie, ponadczterominutowe wideo to konfrontacja Scraggy’ego z przerażającym Mimikyu – dzięki stylowi oraz zastosowanej kresce przypomina cechy charakterystyczne dla wczesnych kreskówek Zwariowanych melodii (Looney Tunes).

Scena tytułowa z koncentrycznymi pierścieniami natychmiast przygotowuje scenę dla inspirowanej stylem vintage animacji, a to, co po niej widzimy pochodzi bezpośrednio ze starego intro Warner Bros.

Japoński kanał telewizyjny Pokémon Kids zwykle zawiera filmy CGI z popularnymi postaciami. Największym zainteresowaniem na kanale cieszą się również klipy przedstawiające dzieci wchodzące w interakcje z aktorami ubranymi w kostiumy maskotek.

Najnowszy filmik jest jednak gratką dla międzynarodowej publiczności, ponieważ nie ma w nim dialogów. Miło też jest obejrzeć animację 2D – choć cyfrową – która jest ewenementem na tymkanale.

Mam nadzieję, że kilku osobom ta animacja da chwilę radości po ciężkim tygodniu pracy :)

źródło: Engadget