Tej tapety nie wolno ustawiać na Androidzie!

Użytkownicy Androida: tego zdjęcia, nie ustawiajcie jako tapety na smartfonie – powoduje, że niektóre urządzenia mogą się zamienić w cegły!

Nie ustawiaj tej tapety na smartfonie z Androidem!

Okazuje się, że nawet niewinny widoczek może okazać się szkodliwy dla niektórych smartfonów z systemem Android. Istnieje bowiem tapeta, która zamienia urządzenia z tym systemem w „bezużyteczne cegły” – po jej ustawieniu nie można pomyślnie uruchomić smartfona i ciągle się zawiesza. Ta tapeta okazała się szczególnie niebezpieczna dla smartfonów firmy Samsung, ale inne telefony z Androidem również nie są odporne na jej działanie. Dlatego lepiej się unikajcie pokusy, aby ją pobierać!

Przypuszczalnie wina leży w użytym profilu ​​koloru dla tej tapety.

Chociaż trudno jest z całą pewnością powiedzieć, co dokładnie powoduje takie zachowanie urządzeń. Najwyraźniej obraz ma większą przestrzeń kolorów niż zwykłe zdjęcia, co prowadzi do nieobsługiwanego wyjątku. Jeśli ustawisz taki obraz jako tapetę, spowoduje to awarię interfejsu użytkownika systemu.

Niektórzy uważają, że można ponownie zakodować obraz, aby zastąpić jego profil kolorów, aby był nieszkodliwy. Najwyraźniej tapeta nie ma szkodliwego wpływu na telefony z Androidem 11, ponieważ ten system automatycznie konwertuje nieobsługiwaną przestrzeń kolorów na sRGB i obsługuje szerszą gamę kolorów.

Co zrobić, jeśli po ustawieniu tej tapety Twój smartfon zaczął dziwnie się zachowywać?

Obecnie problem z tapetą odnotowują posiadacze smartfonów Samsunga, Google Pixel i Xiaomi Pocofone. 

Użytkownicy, którzy zachowali ten obraz jako tapetę piszą, że ich telefony zapętliły się lub ponownie uruchomiają program ładujący. Niektórzy mieli szczęście, że ich telefon uruchomiły się w trybie awaryjnym, ponieważ dzięki temu mogli usunąć tapetę. Inni musieli przywrócić fabryczne ustawienia swoich telefonów, aby znów mogły działać – to nie jest idealne rozwiązanie, ponieważ wszystko wymazuje.

Morał tej historii polega na tym, że nie należy używać tego obrazu jako tapety, ponieważ będzie to miało przykre konsekwencje. Wielu użytkowników Androida nie może wytrzymać z ciekawości i ustawia ten obraz jako tło ekranu, po czym tracą zawartość swoich telewfonów.

Dlatego nie zamieszczam tej tapety we wpisie, żeby nie kusić losu, i żebyście nie robili głupiego kawału znajomym.

Takie sytuacje się zdarzają i nie jest to niczym nadzwyczajnym, użytkownicy iPhone’a doświadczali także niejednokrotnie przykrego zachowania się systemu iOS po otrzymaniu chociażby określonego ciągu znaku.

źródło: PhoneArena