Nowy pulpit w aplikacji mBanku już w czerwcu

mBank zapowiedział wprowadzenie kolejnych zmian w swojej aplikacji mobilnej – tym razem użytkownicy otrzymają nowy pulpit.

Zmiana wyglądu pulpitu w aplikacji mobilnej mBanku w czerwcu 2020 r.

Na początku czerwca w aplikacji mBanku zostanie zmieniony pulpit – bank odświeży jego wygląd i inaczej zaprezentuje niektóre funkcje. W nowej wersji aplikacji mBanku zobaczymy przede wszystkim nowy interfejs i nowy sposób prezentacji poszczególnych funkcji pulpitu. Sprawdź poniżej, co dokładnie się zmieni i jak będzie funkcjonowało po aktualizacji?

  • Mniejszy łuk tempa wydatków i przesuniecie go na prawą stronę ekranu, dzięki temu ostatnie operacje będą widoczne bez potrzeby przewijania ekranu.
  • Na pulpicie pojawi się rachunek – ustawiony jako główny w serwisie transakcyjnym. Rachunek „główny” można będzie dowolnie zmieniać z poziomu smartfona. Wystarczy dłużej przytrzymać palcem na pulpicie, następnie pojawi się okno dialogowe z wszystkimi dostępnymi rachunkami bieżącymi.
  • Podkreślony zostanie widok dostępnych środków, prezentujących saldo głównego konta (lub wybranego przez użytkownika, ustawionego jako pierwsze w serwisie transakcyjnym).
  • Dodane zostaną „Przyszłe płatności” na drugim łuku, aby ułatwić przejście do widoku operacji zaplanowanych.
  • Inaczej pokazywane będą propozycje kredytowe, „Przyszłe płatności” i produkty oszczędności.
  • Podobne zmiany zostany wprowadzone dla profili firmowych.

Bank zapowiada jeszcze więcej zmian, które poznamy już wkrótce. Poniżej znajdziesz opis najważniejszych z nich.

Nowy mKantor/mPlatforma walutowa

Dodano nowy ekran – demo, dla usługi mKantor (osobisty) mPlatforma (firmowy). Możnana nim podglądać i zmieniać dostępne pary walutowe. Sprawdzimy też kursy par walutowych dostępnych w mBanku. Co najważniejsze – usługę mKantor/Platforma walutowa aktywujemy teraz wygodnie wnioskiem, po kliknięciu „Aktywuj”.

Para walutowa
Każda waluta ma swoją wartość. Wartość ta jednak jest względna i zmienia się w określonym czasie. W jaki zatem sposób wycenić wartość danej waluty? Do tego służą właśnie pary walutowe.Para walutowa to odniesienie wartości jednej waluty do drugiej. W ten sposób wiemy, ile musimy wydać jednostek jednej waluty, by kupić jedną jednostkę waluty bazowej.

Nowa skrzynka wiadomości

Odświeżony wygląd skrzynki wiadomości z wygodnym podziałem na kategorie.

Skanowanie danych z dowodu rejestracyjnego samochodu

Od teraz nie trzeba będzie przepisywać danych swojego samochodu we wniosku o jego ubezpieczenie. Wystarczy zeskanować kod z pierwszej strony dowodu rejestracyjnego.

Aktywacja usługi wielowalutowej

Szybko i wygodnie włączymy usługę wielowalutową bez konieczności posiadania rachunków w walutach. Można to zrobić w szczegółach konkretnej karty (Finanse Karty Szczegóły karty).

Zrzuty nowych ekranów z aplikacji mobilnej mBanku (update czerwiec 2020 r.)

Bezpieczniejsze płatności kartą

Jeszcze łatwiej można chronić swoje zagraniczne płatności z nowymi funkcjami w ustawieniach karty. Sprawdzicie to w sekcji FinanseKartySzczegóły kartyWięcej (3 kropeczki na środku ekranu) ➔ Ustawienia karty

Obsługa karty wirtualnej

Tera również w aplikacji będzie można zarządzać oraz sprawdzić dane swojej karty wirtualnej w jej szczegółach.

źródło: mBank