Bezprzewodowy mikrofon z głośnikiem Micker Pro pomoże Cię usłyszeć!

Jeżeli szukasz kompaktowego mikrofonu, który łączy w sobie mikrofon oraz głośniki, a jednocześnie nie zajmuje miejsca, to AVTEK Micker Pro może być dobrym rozwiązaniem!

Jak działa bezprzewodowy mikrofon z głośnikiem Avtek Micker PRO?

Bezprzewodowy mikrofon Micker Pro polskiej marki AVTEK, specjalizującej się w dostarczaniu technologii audiowizualnych, na pierwszy rzut oka wydaje się być klasycznym mikrofonem bez kabli. Ale jest czymś więcej niż tylko urządzeniem, dzięki któremu usłyszą Cię słuchacze podczas prelekcji, wycieczki w plenerze, czy znajomi podczas śpiewanej imprezy w ogródku! Tak naprawdę Avtek Micker Pro jest połączeniem mikrofonu z wbudowanym wzmacniaczem, dwoma głośnikami o pokaźnej mocy 10 W i akumulatorem. Dodatkowo, dzięki liniowemu wejściu audio, możemy podłączyć do niego odtwarzacz MP3 lub inne źródło dźwięku, przekształcając mikrofon w przenośny głośnik bezprzewodowy.

Dla kogo Avtek Micker Pro?

Zastosowań tego mikrofonu może być wiele i przy przeróżnych okazjach. Oprócz profesjonalnych zastosowań takich jak konferencje i wystąpienia, dobrze sprawdzi się podczas średnich wydarzeń grupowych i plenerowych. Jego niewielkie wymiary i możliwość przypięcia dołączonej do zestawu smyczy sprawiają, że jest doskonałym sprzętem dla przewodników, którzy oprowadzają grupy wycieczkowe po najróżniejszych miejscach: na świeżym powietrzu czy wewnątrz budynków. Trójstopniowa regulacja głośności pozwoli dostosować odpowiednią moc głośnika do miejsca, w którym go używamy.

Z urządzenia mogą śmiało korzystać także osoby, które potrzebują brzmieć nieco głośniej podczas wystąpień, przeprowadzaniu paneli plenerowych, szkoleń, wykładów, zawodów sportowych w szkole, podczas wycieczek – wszędzie tam, gdzie konieczne jest werbalne dotarcie do większej grupy odbiorców.

Możliwości mikrofonu Micker Pro są także wystarczające dla wszystkich, którzy wraz ze znajomymi lubią bawić się w karaoke, śpiewać podczas kameralnych imprez domowych albo urządzać „wesołego” grilla w przydomowym ogródku. W tym pierwszym przypadku warto zaprosić sąsiadów do wspólnego śpiewania, bo na pewno usłyszą Was przez ścianę :)

A gdy śpiewanie dobiegnie końca, mikrofon spokojnie można podłączyć do innego źródła dźwięku, aby słuchać przez niego muzykę jak za pomocą głośnika Bluetooth.

przewodnicy i konferansjerzy

wykładowcy i nauczyciele

bezprzewodowy głośnik

imprezy okolicznościowe

Trzeba zaznaczyć, że nie jest to na pewno mikrofon na duże imprezy plenerowe, gdzie potrzebne jest nagłośnienie o dużej mocy i zasięgu! Ale dla osób, które prowadzą swoją działalność związaną z koniecznością użycia zestawu nagłaśniającego, będzie to idealne wsparcie, aby wzmocnić swój głos.

Przykłady zastosowania mikrofonu Avtek Micker PRO

Jak korzystać z mikrofonu?

 1. Sprawdź stan zainstalowanej w mikrofonie baterii (wskaźnik diody), następnie włącz mikrofon używając przełącznika zasilania.
 2. Gdy zapali się dioda niskiego stanu baterii, podłącz mikrofon za pomocą kabla USB do ładowania lub umieść mikrofon na stacji ładującej.
 3. Aby naładować baterię przy użyciu stacji ładującej, umieść na niej mikrofon w taki sposób, aby styki ładowania na korpusie łączyły się ze stykami na stacji ładującej. Podczas prawidłowego ładowania zobaczysz wskaźnik LED:
  • ? czerwony – ładowanie w toku,
  • ? zielony – ładowanie ukończone.
 4. Wybierz ustawienia dostosowując je do otoczenia:
  • głośność: 3 poziomy (MAX, MID lub MIN) – zbyt duża głośność w małym pomieszczeniu może powodować sprzężenia i piski,
  • echo – efekt pogłosu,
  • brzęczyk (buzzer) – dźwięk emitowany po przyciśnięciu przez 1 sekundę – służy do skupiania uwagi publiczności.
 5. Podłączanie urządzeń zewnętrznych:
  • MIC – podłączanie mikrofonu nagłownego (typ pojemnościowy, gniazdo 3,5 mm) – w wyposażeniu opcjonalnym,
  • AUX – podłączanie zewnętrznego źródła dźwięku (stereo, gniazdo 3,5 mm),
  • USB C – służy do ładowania baterii za pomocą kabla USB.

Prawidłowy sposób użycia

W trakcie korzystania z mikrofonu unikaj nadmiernego zbliżania głowicy mikrofonu do ust.

Używając mikrofonu utrzymaj co najmniej 12 cm dystans pomiędzy wbudowanym głośnikiem.

Po założeniu i podłączeniu mikrofonu nagłownego ustal jego optymalną odległość od ust.

Tak nie korzystaj z mikrofonu

Nie zakrywaj siatki mikrofonu dłonią podczas mówienia.

Nie używaj mikrofonu z wbudowanym głośnikiem blisko powierzchni stołu.

Użycie mikrofonu zbyt blisko powierzchni mogącej odbijać dźwięk (np. ściana) może powodować sprzężenie zwrotne i piski.

Jak się sprawdza Micker Pro w praktyce?

Mikrofon Micker Pro to solidnej jakości mikrofon, zawierający kawał zaawansowanej technologii, którą ciężko znaleźć w tak kompaktowej formie. Dzięki temu mogą z niego korzystać profesjonaliści oraz wszyscy którzy lubią rozrywkowe spotkania ze znajomymi i rodziną.

Avtek Micker Pro - zestaw przewodnika

W urządzeniu zaimplementowano także technologię zapobiegania powstawaniu uciążliwego efektu „wycia” – czyli sprzężenia zwrotnego. Poza tym Avtek Micker Pro oferuje trzy poziomy głośności, funkcję BUZZER pozwalającą przyciągnąć uwagę odbiorców donośnym sygnałem dźwiękowym oraz funkcję ECHO, która umożliwia uzyskanie ciekawego efektu pogłosu. Między innymi dlatego, choć waży zaledwie 300 gramów i ma tylko 26 cm długości, urządzenie pełni rolę profesjonalnego, przenośnego zestawu nagłaśniającego.

Głośniki są wyraźne i donośne – ciężko uwierzyć, że tak małe urządzenie potrafi wzmocnić głos, a przy tym nie jest to taki poziom, który powodowałby ból uszu u słuchaczy.

Mikrofon bardzo dobrze leży w dłoni a jego waga jest na tyle mała, że nie stanowi problemu. Czuć także, że producent przyłożył się do optymalnego wyważenia elementów. Materiały, z których wykonano urządzenie są bardzo dobrej jakości, cechującej profesjonalny sprzęt. Po kilku dniach testowania, mogę spokojnie polecić go osobom, które potrzebują tego typu narzędzia w swojej codziennej pracy.

Najważniejsze cechy i funkcje mikrofonu Micker Pro:

 • kompaktowe wymiary i niewielka waga – urządzenie waży zaledwie 300 g i ma 26 centymetrów długości,
 • technologia zapobiegania powstawaniu uciążliwego efektu „wycia” – czyli sprzężenia zwrotnego powodującego echo akustyczne,
 • 3 poziomy głośności, pozwalające dostosować moc głośników do miejsca i okoliczności,
 • funkcja BUZZER wydająca donośny sygnał dźwiękowy skupiający uwagę słuchaczy.
Budowa mikrofonu Avtek Micker PRO
 • funkcja ECHO umożliwiająca uzyskanie ciekawego efektu pogłosu tzw. „efekt kościelny” – idealny dla śpiewających!
 • zaczep dla dołączonej smyczy umożliwia noszenie mikrofonu na szyi, a materiałowe etui zabezpieczy go gdy wrzucimy do plecaka lub torby,
 • wbudowany akumulator pozwala na nieprzerwany 6-godzinny czas pracy na jednym ładowaniu – o stanie baterii informuje dioda LED na urządzeniu,
 • dzięki szybkiej ładowarce naładujemy go do pełna w zaledwie 2,5 godziny.

Specyfikacja techniczna AVTEK Micker PRO (MK-10W)

 • nominalna moc wyjściowa głośników: 10 W
 • pasmo przenoszenia: 200 Hz – 15 kHz (+/-2 dB)
 • wymiary: 260 mm (długość)
 • waga: 300 g
 • czas działania na baterii: około 6 h
 • czas pełnego naładowania: 2,5 h
 • bateria: Li-Ion 7,4 V 1100 mAh (litowo-jonowa)
 • ładowanie: 5 V DC, 1 A, USB C
 • certyfikacja: nr MSIP-REM-EB3-MK-10W
 • gwarancja: 2 lata

Ile kosztuje i gdzie kupić ?

Mikrofon bezprzewodowy z głośnikami – Avtek Micker Pro

Avtek Micker Pro – mikrofon bezprzewodowy z głośnikiem

898,99 zł

730,89 zł netto

W zestawie znajdują się mikrofon Avtek Micker Pro, futerał, pasek, stacja ładująca, kabel ładujący USB.

Podsumowanie

Urządzenie sprawdzi się w prawie każdej sytuacji, gdy tylko to co mówisz lub śpiewasz musi być bardziej słyszalne. Bezprzewodowy mikrofon i głośnik w jednym to także bardzo pomocne i poręczne narzędzie dla profesjonalnych wykładowców, szkoleniowców czy wreszcie przewodników turystycznych – we wszystkich zawodach, gdzie nie chcemy zedrzeć sobie głosu!

Wydaje mi się, że w tej cenie nie znajdziemy innego mobilnego mikrofonu z systemem nagłośniającym, który jest tak uniwersalny i do tego działa przez cały dzień pracy na jednym ładowaniu.

Jeśli masz pytania dotyczące tego urządzenia, śmiało zadaj je w komentarzu, a postaram się na nie odpowiedzieć.

Artykuł partnerski