Reklama AirPodsów pt. „Bounce” nagrodzona w konkursie ADC Awards 2020

Firma Apple zdobyła nagrodę Best in Show podczas 99. konkursu ADC Awards 2020 za reklamę pod tytułem „Bounce” słuchawek AirPods.

Reklama „Bounce” firmy Apple nagrodzona na ADC Awards 2020

Oprócz nagrody w kategorii Best in Show, Apple odebrało również nagrodę dla Klienta Roku, a jej kontrahent TBWA\ Media Arts Lab zdobył nagrodę za Najlepszą Agencję Reklamową Roku. One Club for Creativity, który przyznaje doroczne nagrody ADC, udostępnił te wiadomości w komunikacie prasowym i na swojej stronie internetowej. Konkurs ADC Awards docenia to, co najlepsze w reklamie, mediach cyfrowych, projektowaniu graficznym i wydawniczym, projektowaniu opakowań i produktów, projektowaniu ruchu, projektowaniu eksperymentalnym i przestrzennym, fotografii, ilustrowaniu i projektowaniu mody, z naciskiem na kunszt i kunszt.

Wydana w czerwcu zeszłego roku reklama Apple’a pod tytułem „Bounce”, która promuje słuchawki AirPods z bezprzewodowo ładowanym etui, przedstawia mężczyznę, który rozpoczyna swój normalny dzień. Prawdopodobnie codziennie wyrusza tą samą drogą do pracy, ale po założeniu słuchawek przeżywa surrealistyczną podróż przygodę po mieście.

Reklama ma zdecydowanie zabawną, energetyzującą atmosferę i wykorzystuje utwór „I Learned Some Jazz Today” autorstwa Tessellated. W ciągu ostatniego roku, wideo osiągnęło ponad 27 milionów wyświetleń.

Jeden z dyrektorów One Club for Creativity Kevin Swanepoel pochwalił Apple’a i TBWA / Media Arts Lab za tworzenie filmów reklamowych i innowacje:

„Bounce” to niesamowity przykład innowacyjnej pracy twórczej – powiedział Kevin Swanepoel, dyrektor generalny The One Club for Creativity. To uosobienie doskonałości w rzemiośle filmowym i innowacjach, które jest podstawą oceny tych nagród, i zasługuje na wyróżnienie Black Cube za Best of Show jako najlepszą twórczość na świecie w ubiegłym roku.

Apple wydało wiele nieszablonowych reklam na przestrzeni lat, w tym dla słuchawek AirPods. Jeśli nie widziałeś jeszcze „Bounce” to sprawdź tę niesamowitą przygodę miejską napędzaną AirPodsami – uważam, że nagroda w pełni zasłużona:

źródło: 9TO5MAc | One Club for Creativity | Apple