Cybertruck Tesli póki co nie będzie mniejszy

Po tym jak dyrektor generalny Tesli Elon Musk ujawnił postapokaliptyczny pojazd Cybertruck, pojawiło się wiele spekulacji na temat tego, czy pojazd w będzie miał mniejsze wymiary po wprowadzeniu na rynek.

Cybertruck Tesla - piknik w lesie

Produkcja Cybertrucka jeszcze nie wystartowała, nie ma nawet fabryki, w której można byłoby zbudować całkowicie elektrycznego pickupa. Jednak w sobotę Musk udzielił pewnych wyjaśnień na temat wielkości pojazdu. W tweecie Musk napisał wczoraj, że Cybertruck będzie miał prawie taki sam rozmiar, jak prototyp z premiery. Prawdopodobnie jednak w pewnym momencie firma zrobi mniejszą i lżejszą wersję samochodu.

Pojazd jest w rzeczywistości o 5% za duży, zgodnie z zapowiedziami wideo promującymi nadchodzący odcinek programu Jay Leno’s Garage, który będzie emitowany w środę na CNBC. Jeśli weźmiemy wszystkie proporcje i uszczuplimy je o 5%, powiedział Leno, dodając później będzie pasować do standardowego garażu.

Musk powiedział wcześniej, że firma prawdopodobnie może zmniejszyć szerokość cybertrucka o cal i może skrócić długość o 6 cali bez utraty użyteczności lub estetyki. Tesla nie podzieliła się jeszcze wymiarami pojazdu, a podczas premiery nikomu nie przyszło do głowy mierzyć prototypu.

Tesla zapowiedziała, że ​​zaoferuje trzy warianty Cybertrucka. Najtańsza wersja, z pojedynczym silnikiem i napędem na tylne koła, będzie kosztować 39 900 USD, będzie miała udźwig 7500 funtów i ponad 250 mil zasięgu (zgodnie ze specyfikacją na oficjalnej stronie internetowej). Środkowa wersja będzie dostarczana z dwusilnikowym napędem na wszystkie koła, będzie miała uciąg większy niż 10 000 funtów i będzie w stanie przejechać ponad 300 mil na jednym ładowaniu. Model z podwójnym silnikiem AWD kosztuje 49 900 USD.

Trzecia wersja będzie miała trzy silniki elektryczne i napęd na wszystkie koła, uciąg 14 000 funtów i zasięg akumulatora ponad 500 mil. Cena tej wersji, zwanej „silnikiem trzyosobowym”, wynosi 69 900 USD.

źródło: TechCrunch via Elon Musk