Jest ból! Kazik na 1. miejscu w 1999. notowaniu LP3…

Po symbolicznych już wydarzeniach w Trójce w zeszłym tygodniu, Kazik ze swoją piosenką „Twój ból jest lepszy niż mój” i tak wylądował na 1. miejscu 1999. notowania Listy Przebojów Programu 3.

1. miejsce na LP3 w 1999 notowaniu z 22 maja 2020 roku – Kazik „twój ból jest większy niż mój”

Na stronie Programu Trzeciego Polskiego Radia czytamy, że piątkowe audycje Listy Przebojów Trójki zostają zawieszone. W piątek 22 maja 2020 roku po godzinie 19.00 zagrane zostały przeboje znane z trójkowej anteny. Jak czytamy dalej, taka formuła została przyjęta z szacunku dla słuchaczy i wszystkich prowadzących ten kultowy program, a przede wszystkim dla Marka Niedźwieckiego, który zdecydował się zakończyć współpracę z Programem 3 Polskiego Radia.

Zakończone dziś o 12.00 aktualne 1999. notowanie Listy Przebojów Programu Trzeciego jest dostępne na stronie audycji. I na pierwszym miejscu wylądował Kazik z utworem „Twój ból jest lepszy niż mój”. Skoro tak się stał, to oznacza, że wszystko przebiegło zgodnie z regulaminem, którego nie ma i na pewno już nikt nie „manipulował” przy głosach. Niestety nie podano komisji sprawdzającej głosy, więc musimy wierzyć na słowo.

Dzisiaj Lista Przebojów Trójki w tradycyjnej formie się nie odbyła, ale to nie pierwszy taki przypadek w historii – już wcześniej różne wydarzenia wpływały na to, że publikowano tylko wyniki głosowania. Były to żałoby narodowe, Wielki Piątek lub święta przypadające na dzień emisji audycji. Dzisiaj puszczane są same utwory w kolejności od ostatniego do pierwszego miejsca, bez udziału prowadzącego.

Z informacji przekazanej Onetowi przez Marka Niedźwieckiego wynika, że innych okoliczności zewnętrznych, przez które lista nie odbyłaby się o stałej porze, nie było. Przynajmniej on takiej nie pamięta.

Zobacz także:

Marek Niedźwiecki odszedł ze stacji po zarzutach dyrekcji o manipulowanie listą, kiedy to na pierwszym miejscu znalazła się piosenka Kazika. Po tym wydarzeniu zaczęli odchodzić kolejne legendarne głosy radia w tym między innymi: Piotr Kaczkowski, Piotr Metz, Hirek Wrona, Piotr Stelmach, Marcin Kydryński, Agnieszka Obszańska i Agnieszka Szydłowska.

Piotr Baron powiedział dla Onetu:

Kiedy Marek odchodził z Trójki po raz pierwszy, na kilka lat, powiedział wprost o liście: Powinieneś to robić dalej. Tym razem wspólnie doszliśmy do wniosku, że nie powinienem tego już robić. I ja się tego będę bardzo trzymał i bronił jak niepodległości. W związku z tym moja cudowna wieloletnia przygoda z Listą Przebojów Programu Trzeciego jest zakończona. (…) Współczuję bardzo głęboko temu, kto w najbliższy piątek, kiedy miało się odbyć 1999. notowanie Listy Przebojów Programu Trzeciego, usiądzie przy mikrofonie. Nie zazdroszczę [nie zasiadł nikt, przyp. red.]

Dzisiaj na antenie Programu Trzeciego można było usłyszeć praktycznie sama muzykę… Jak tłumaczyła dla serwisu Wirtualnemedia Monika Kuś z biura zarządu Polskiego Radia: Powodem są urlopy i zwolnienia lekarskie dziennikarzy. Mają do tego prawo. Kierownictwo Anteny przygotowuje obecnie nową, atrakcyjną ofertę programową.

Pierwsze 5 miejsc z 1999. notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego z 22 maja 2020 roku

Za tydzień ma się odbyć się jubileuszowe wydanie numer 2000. Kto je poprowadzi i czy w ogóle? Dowiemy się wkrótce.

źródło: Onet.pl | PR3