Kolekcja wirtualnych pudełek kultowych gier na PC

Ta wirtualna kolekcja trójwymiarowych pudełek po grach na komputery PC pomoże Ci powrócić do dni, w których rządziły płyty CD i dyskietki!

Kolekcja pudełek gier na PC

Jeśli jesteś graczem w pewnym wieku (?), prawdopodobnie masz miłe wspomnienia o skomplikowanych grach komputerowych, które kiedyś sprzedawane były na dyskietkach lub płytach CD były w epicko zaprojektowanych pudełkach – czasem bardziej niezapomnianych niż sama gra. Na szczęście nie musisz już polować na unikatowe kopie starych gier w serwisach aukcyjnych, aby poczuć nostalgię za starymi grami.

Benjamin Wimmer stworzył witrynę internetową Big Box Collection, która pozwala przyjrzeć się z bliska i z każdej strony gigantycznej kolekcji pakietów gier zeskanowanym w 3D. Dzięki wyszukiwarce możesz znaleźć swój ulubiony tytuł sprzed lat, lub po prostu przejrzeć wszystkie tytuły.

Skany są na tyle duże i wyraźne, że możesz raz jeszcze spojrzeć na wyjątkowe grafiki, opisy gier oraz sprawdzić wydające się dziś śmieszne osobliwe wymagania systemowe każdej pozycji.

Nie jest to katalog zawierający wszystkie pozycje, a niektóre tytuły są albo w różnych językach, albo w nowych wersjach. Kolekcja jest w pełni uzależniona od możliwości Wimmera, który musiał dotrzeć lub zdobyć pudełka tych gier i je ręcznie zeskanować.

To, co możesz obecnie oglądać, obejmuje jednak szeroki zakres historii gier. Zobaczysz niektóre z wcześniejszych wydań gier w pudełkach, takie jak seria Might and Magic i Ultima, częściowo nowe gry, takie jak The Binding of Isaac i wiele innych. Nie można otworzyć tych pudełek, aby zobaczyć stosy dyskietek i płyt CD, nie wspominając też o skrupulatnie przygotowanych papierowych instrukcjach czy mapach świata danej gry.

Każdy chętny może pomóc Wimmerowi, który zachęca do udostępniania lub sprzedawania mu swoich kopii, więc istnieje szansa, że ​​klasyk, za którym bardzo tęsknisz, może dotrzeć do witryny.

Fallout z 1997 - skan oryginalnego pudełka w 3D

Autor udostępnił także swoją listę życzeń, na której umieścił poszukiwane egzemplarze do swojej kolekcji. Na liście są naprawdę białe kruki (rozbudowywana kolekcja Ultrabots jest dobrym przykładem), może to być też powrót do biblioteki gier fizycznych z Twojej młodości.

Być może któreś z gier posiadasz gdzieś na strychu w pudle albo w piwnicy?

źródło: Big Boc Collection | Engadget