Pierwsze rysunki koncepcyjne Apple Watcha

Sprawdź, czym inspirowali się twórcy pierwszego projektu zegarka Apple Watch i jak wyglądał pierwszy szkic koncepcyjny urządzenia?

Pierwsze szkice zegarka Apple Watch

Pierwszy rysunek koncepcyjny Apple Watcha pokazuje blask oryginalnych projektów – Imran Chaudhri narysował pierwszy szkic koncepcyjny Apple Watcha na długo przed wydaniem tego poręcznego urządzenia. Chaudhri, który odegrał kluczową rolę przy tworzeniu zegarka Apple Watch, przedstawił w piątek własne materiały, które wykorzystywał podczas procesu projektowania urządzenia. Sprawdź jak wyglądał wczesny rysunek koncepcyjny ekranu głównego najpopularniejszego smartwatcha na świecie.

Powyższy szkic został udostępniony w 5-lecie premiery inteligentnego zegarka Apple Watch – jest on niesamowicie bliski temu, co używają miliony ludzi na świecie. Autor projektu udostępnił także wideo pierwszego zespołu Apple Watcha i opowiedział o historii niektórych tarczach zegarka.

Interfejs użytkownika Apple Watcha jest zgodny z pierwotną koncepcją.
Oryginalny szkic Chaudhriego opublikowany na Twitterze pokazuje, że dzisiejszy zegarek Apple Watch jest niezwykle bliski temu, co początkowo przewidywał. Ekran pełen małych ikon aplikacji z tarczą zegarową.

Cyfrowa korona i boczny przycisk przypominają te w najnowszej serii zegarków Apple Watch 5. Oczywiście zaszły spore zmiany, zamiast okrągłej tarczy zegarka wprowadzono do projektu prostokątną. Kształt okrągłej ikony był inspirowany zegarem, który znajdował się w centrum tego, co pierwotnie nazywano dokiem.

Chaudhri pomógł stworzyć także funkcję Digital Touch, która pozwala użytkownikom wysyłać szkice, stuknięcia lub bicie serca do znajomych, którzy mają zegarek Apple Watch. Na Twitterze podzielił się także swoimi pierwszymi przemyśleniami na temat tej metody komunikacji.

Projektant opowiedział także historię stworzenia kilku tarcz zegarka Apple Watch, w tym tej z niebieskim motylem. I ujawnił, że tarcza Solar Apple Watch została stworzona, aby pomóc muzułmanom podczas Ramadanu. Chaudhri opublikował również na Twitterze swoje zdjęcie wraz z resztą zespołu, który stworzył Apple Watcha.

Chaudhri pracował w Apple od 1995 do 2017 roku. Pomógł zaprojektować pierwszego iPhone’a, a także zasadniczo każdy inny komputer, który firma wypuściła w ciągu ostatnich 20 lat. Projektant opuścił Apple, aby założyć własny startup Hu.ma.ne.

Może Cię zainteresować:

Aktualizacja Windows 10 z odświeżonym Menu Start

W październikowej aktualizacji systemu operacyjnego Windows 10 wprowadzone zostało m.in. odświeżone Menu Start, można przechodzić między kartami w Edge naciskając alt+tab. Twoje Menu Start wkrótce nieco się zmieni…

Elektroniczne prawo jazdy w Wielkiej Brytanii

Od dzisiaj w Wielkiej Brytanii obowiązują elektroniczne prawa jazdy – wszystko jest w sieci. Od 8 czerwca Wielka Brytania wprowadziła elektroniczne (internetowe) prawa jazdy. Wciąż potrzebne są tzw. Photocard Driving…

Odtwarzacz VLC for Mobile 2.7.1

Odtwarzacz VLC for Mobile w wersji 2.7.1 otrzymał pełne wsparcie dla systemu iOS 9 i nowszych. Organizacja VideoLAN rozwiązała swoje problemy związane z licencją, dzięki czemu odtwarzacz VLC na iOS-a…

źródło: Twitter Imran Chaudhri @imranchaudhri