Nowe plotki o iOS 14: widżety i nowe ustawienia tapet

W najnowszych przeciekach i domysłach na temat nadchodzącego systemu iOS 14 znalazły się widżety na ekranie głównym oraz nowe ustawienia tapet.

Koncepcja systemu iOS 14

W zeszłym miesiącu pojawiły się pierwsze informacje o tym, że w najnowszej wersji mobilnego systemu operacyjnego iOS 14 Apple może w końcu przeprojektować kultowy ekran główny iPhone’a, umożliwiając użytkownikom przeglądanie wszystkich zainstalowanych aplikacji w widoku listy. Najświeższe plotki dotyczącą wyglądu przeprojektowanego ekranu głównego pod systemem iOS 14. Wśród doniesień pojawiała się już informacja, że najnowsze uaktualnienie systemu będzie dostępne na te same urządzenia co iOS 13. Czy tak będzie wyglądał ekran na iPhonie?

Widżety na ekranie głównym systemu iOS 14

Serwis 9to5Mac twierdzi, że natrafił na kod w systemie iOS 14, który sugeruje, że Apple pracuje nad implementacją widżetów bezpośrednio na ekranie głównym. Można by było je swobodnie przenosić, tak jak możemy to zrobić z ikonami aplikacji lub od dawna pod systemem Android. Ta funkcja ma wewnętrzną nazwę kodową „Avacado” i prawdopodobnie Apple wciąż pracuje nad jej udoskonaleniem, więc jest szansa, że może pojawi się w czternastce?

Widzieliśmy już kilka koncepcji tego, jak mógłby wyglądać przeprojektowany ekran główny. Wyświetlanie ikon aplikacji w widoku listy nie ma według mnie sensu, ale bardziej sensowne byłoby dodanie widżetów do ekranu głównego – funkcji, która od wielu lat znajduje się na liście życzeń użytkowników iPhone’ów.

Nowe ustawienia tapet

Oprócz doniesień na temat widżetów ekranu głównego, użytkownik @DongleBookPro opublikował na Twitterze także zrzuty ekranu nowych ustawień tapet pod iOS 14. Na screenach z rzekomo iOS 14 widać nową opcję Wygląd ekranu głównego.

Na zrzucie ekranu widoczne jest również nowe menu Kolekcje, w którym użytkownicy mogą dodawać własne zdjęcia. Wcześniej słyszeliśmy już, że Apple może zaoferować lepszą kategoryzację tapet poprzez dodanie nowych kategorii.

Co ciekawe, Apple może zezwolić aplikacjom innych firm na bezpośrednią integrację z opcjami tapet w Ustawieniach iOS-a 14. Oznacza to, że aplikacje tapet innych firm będą mogły integrować i wyświetlać swoje kolekcje tapet bezpośrednio w ustawienia systemowych. z poniższego zrzutu ekranu iOS-a 14 wynikałoby również to, że będziemy mogli przesunąć palcem w lewo lub w prawo, aby wybrać tapetę, zamiast wybierać tapety z galerii w formie siatki. Będzie można także włączyć ciemny wygląd, aby przyciemniać tapetę w zależności od oświetlenia otoczenia.

Koncepcja ustawienia tapet pod systemem iOS 14

Apple oficjalnie zaprezentuje nowe funkcje i nowości systemu iOS 14 podczas konferencji WWDC 2020 w czerwcu tego roku. To największe wydarzenie dla programistów na iOS-a, które tym razem (z powodu panującej pandemii) będzie wydarzeniem w całości transmitowanym w internecie.

Co sądzisz o możliwości dodawania widżetów na ekranie głównym iPhone’a? Daj mi znać w komentarzu poniżej, co o tym myślisz?

[źródło: 9TO5Mac via iPhoneHacks]