Zakładanie konta przez wideoweryfikację w aplikacji GOmobile

W BNP Paribas otworzysz teraz konto bez wychodzenia z domu za pomocą wideoweryfikacji w aplikacji GOmobile.

BNP Paribas POlska GOmobile - wideoweryfikacja przy zakładaniu konta osobistego

Bank BNP Paribas, umożliwia otwarcie rachunku bankowego bez wychodzenia z domu. Wystarczy aplikacja mobilna GOmobile zainstalowana na telefonie wyposażonym w sprawną kamerę. Tożsamość weryfikowana jest w oparciu o nagranie twarzy. Konto Otwarte na Ciebie z kartą Mastercard można dzięki temu otworzyć  bezpiecznie i w zaledwie w kilku krokach.

Klienci zainteresowani otwarciem rachunku w BNP Paribas bez wychodzenia z domu mogą skorzystać z nowej, bardzo prostej metody potwierdzania tożsamości. Pierwszym krokiem jest zainstalowanie aplikacji GOmobile na telefonie. Po uruchomieniu aplikacji należy wybrać przycisk „Otwórz nowe konto” i postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie.

Cały proces przebiega szybko i sprawnie. Klient podaje niezbędne dane, udziela zgody i wybiera rodzaj karty powiązanej z kontem. Weryfikacja tożsamości odbywa się poprzez zrobienie zdjęcia obu stron dowodu osobistego oraz filmików przedstawiających ujęcie twarzy podczas wykonywania trzech określonych ruchów głowy. Nowoczesne, zaawansowane technologie zastosowane w aplikacji pozwalają na porównanie rysów twarzy z dowodu osobistego i wideoweryfikacji.

Jeśli wszystko się zgadza, możliwe jest przejście do kolejnych kroków. System prosi o uzupełnienie dodatkowych danych i wniosek kierowany jest do weryfikacji biznesowej. Później następuje przekierowanie do serwisu Autenti, partnera banku, który zapewnia bezpieczeństwo zawierania umów przez Internet. Po zapoznaniu się z treścią umowy klient podpisuje ją za pomocą kodu przesłanego przez SMS. Po potwierdzeniu przez Bank, można korzystać z nowego konta.

Rachunek jest w pełni aktywny, dostępny zarówno w aplikacji mobilnej, jak i w systemie bankowości internetowej – GOonline. Od tej pory możliwe jest np. wnioskowanie o kolejne produkty banku czy płacenie rachunków.

Karta bankowa domyślnie powiązana z rachunkiem to bezpłatna Karta Otwarta na Dzisiaj. Zakładając konto, można wybrać też karty oferujące szerszy zakres usług m.in. Kartę Otwartą na eŚwiat.

[źródło: BNP Paribas Polska]