Google Card w przygotowaniu na bitwę z Apple Card?

Zdjęcia, które wyciekły dzisiaj do internetu potwierdzają, że firma Google pracuje nad wlasnymi fizycznymi i wirtualnymi kartami debetowymi.

Karta Google Card (projekt)

Od momentu uruchomienia Apple Pay w USA w 2014 roku, ta metoda płatności mobilnych stała się jedną z dominujących platform w branży. W 2019 roku firma Apple wprowadziła Apple Card w Stanach Zjednoczonych, która łączy płatności fizyczne i wirtualne. Wygląda na to, że Google chce to nadrobić. W Polsce póki co od 2018 roku dostępny jest Apple Pay, na kartę chyba będziemy musieli jeszcze trochę poczekać ale wydaje mi się, że Google Card może być u nas pierwsza. Google Pay (GPay)wystartowało w naszym kraju także zdecydowanie wcześniej, bo pod koniec 2016 roku jeszcze pod marką Android Pay.

Według TechCrunch firma Google pracuje nad nową usługą w aplikacji Google Pay, polegająca na dodaniu fizycznych i wirtualnych kart debetowych Google Card. Obrazy, które wyciekły do internetu, pokazują również projekt aplikacji, a także samą kartę.

Użytkownicy będą mogli doładowywać tak zwaną „Google Card” (nie znamy jeszcze oficjalnej nazwy produktu) z podłączonego konta bankowego za pośrednictwem aplikacji Google Pay, potwierdzając transakcję odciskiem palca lub kodem PIN. Oznaczałoby to, że nie byłaby ona bezpośrednim konkurentem dla karty kredytowej Apple Card. Zamiast tego wydaje się, że nowy system płatności w Google Pay byłby bardziej podobny do wirtualnych kart Revoluta albo cyfrowej karty Apple Pay Cash, ale z fizycznym odpowiednikiem.

Screeny ujawniają fizyczny wygląd Google Card, która przypomina kartę Apple’a, z czystym i minimalistycznym designem. Karta będzie podobno oferowana jako karta pod wspólną marką z partnerami bankowymi, takimi jak Citi lub Stanford Federal Credit Union. Karta fizyczna sugeruje, że będzie działać w ekosystemie Visy, chociaż Google może również obsługiwać karty z Mastercardem.

Obsługa karty Google Card (VISA) w aplikacji GPay

Pierwsze oznaki istnienia karty Google pojawiły się w listopadzie zeszłego roku, kiedy firma z Mountain View powiedziała, że ​rozpoznaje w jaki sposób mogłaby oferować inteligentne konta czekowe za pośrednictwem istniejącej usługi Google Pay. Obecnie Google Pay obsługuje tylko płatności online i peer-to-peer za pośrednictwem połączonego konta bankowego, podobnie jak PayPal.

Obecnie nie jest jasne, kiedy Google uruchomi nową wersję aplikacji Google Pay i kartę Google Card.

[źródło: TechCrunch, Apple Insider via Google]