W Orlen Pay zapłacisz za paliwo za pomocą Apple Pay, Google Pay lub BLIKA

W aplikacji mobilnej Orlen Pay (Mobile) wkrótce pojawią się płatności mobilne Apple Pay, Google Pay i Blik, dzięki którym na stacjach Orlen będzie można płacić za paliwo bez konieczności podawania numeru karty w aplikacji – także bez wysiadania z samochodu.

BLIK, Google Pay i Apple Pay w aplikacji ORLEN Pay (Mobile)

W udostępnionym przez spółkę ORLEN regulamin aplikacji mobilnej Orlen Pay zawiera zapis, że transakcje w zakresie płatności kartą płatniczą mogą być przeprowadzane z wykorzystaniem usług Google Pay, Apple Pay i BLIK – zgodnie z regulaminami tych usług.

Oznacza to, że od momentu wejścia regulaminu w życie, czyli od 3 kwietnia 2020 roku, te metody płatności pojawią się w aplikacjach VITAY, ORLEN Pay (Google Pay i BLIK w wersji na Androida) oraz ORLEN Mobile (Apple Pay i BLIK w wersji na iPhone’a, iOS-a).

Obecnie wyłączną formą płatności dostępną w ramach transakcji przez aplikację Orlenu jest płatność z użyciem karty płatniczej za pośrednictwem internetu. W celu skorzystania z usługi transakcji użytkownik musi dysponować kartą płatniczą umożliwiającą dokonanie zapłaty za paliwo, które użytkownik zamierza nabyć na stacji paliw.

W kwietniu transakcje można będzie zrealizować przy użyciu zarejestrowanych kart płatniczych (Visa lub Mastercard) z uruchomionymi limitami na płatności internetowe oraz uruchomionej usługi Apple Pay, Google Pay lub Blik – czyli będzie można zapomnieć o podpinaniu karty do kolejnej aplikacji.

Orlen Pay to nowe płatności za paliwo przez aplikację mobilną

W nowym regulaminie pojawia się też sporo innych nowości, jednak nowe metody płatności mobilnych w Orlen Pay ucieszą najbardziej tych, którzy nie lubią podawać numerów karty kredytowej lub debetowej w aplikacjach. Za pomocą aplikacji (w tym wspomnianych metod płatności) będzie można płacić także za inne produkty i usługi. Na wybranych stacjach, w aplikacji będzie można kupić kody do myjni, a także korzystać z rabatów Karty Dużej Rodziny oraz karty Biznes Tank.

Przypominamy najważniejsze zasady bezpieczeństwa na stacjach ORLEN, w związku z panująca epidemią koronawirusa SARS-Cov-2 (COVID-19):

Zasady bezpieczeństwa na stacjach ORLEN
Zasady bezpieczeństwa na stacjach ORLEN

Najważniejsze funkcje aplikacji Orlen Pay (Orlen Mobile)

Dzięki aplikacji Orlen Pay (Orlen Mobile) szybko uzyskasz informację i zostaniesz pokierowany do najbliższej stacji ORLEN. Ponadto do dyspozycji zyskujesz planer podróży, który na zaplanowanej trasie zaznaczy wszystkie stacje ORLEN. W podróży również przyda się opcja kuponów rabatowych.

Aby korzystać z usługi płatności za tankowanie w aplikacji Orlenu, wystarczy dokonać rejestracji oraz dodać swoją kartę kredytową lub debetową (Visa lub Mastercard). Po zatankowaniu wystarczy smartfonem zeskanować QR-kod znajdujący się na dystrybutorze, potwierdzić dane transakcji i zatwierdzić transakcję PIN-em do aplikacji. Na podany podczas rejestracji adres e-mail otrzymasz fakturę za dokonaną transakcję. Ponadto będziesz mógł przeglądać historię swoich transakcji, zmodyfikować dane, zbierać punkty Vitay czy też korzystać z kuponów promocyjnych.

Jak korzystać z usługi Orlen Pay do płatności przy dystrybutorze, bez wychodzenia z auta?

Instrukcja: jak płacić za tankowanie przy dystrybutorze za pomocą aplikacji Orlen Pay?
Instrukcja: jak płacić za tankowanie przy dystrybutorze za pomocą aplikacji Orlen Pay?
 1. Pobierz aplikację VITAY lub ORLEN Pay (Mobile) na swój telefon (linki do sklepów App Store i Google Play znajdziesz na dole tego wpisu).
 2. Dodaj kartę płatniczą w ORLEN Pay, a od 3 kwietnia 2020 roku możesz dodać płatności BLIK (iOS i Android) lub Google Pay (Android) i Apple Pay (iOS).
 3. Po zakończeniu tankowania zeskanuj kod QR z naklejki na dystrybutorze (na wybranych stacjach).
 4. Zweryfikuj w aplikacji dane transakcji – kwotę, stację i stanowisko.
 5. Zaakceptuj płatność i jedź.
 6. Fakturę otrzymasz na podany podczas rejestracji w usłudze adres e-mail.

Usługa Orlen Pay uruchomiona jest na wybranych stacjach paliw. Stacje honorujące płatności Orlen Pay posiadają odpowiednie naklejki z QR-kodami na dystrybutorach.

 • Wyszukiwanie i nawigacja do najbliższej stacji Orlen.
 • Lokalizowanie wszystkich stacji na trasie planowanej podróży.
 • Szukanie 3 najbliższych stacji benzynowych
 • Korzystanie z kuponów na rabaty i punkty VITAY.
 • Płatności za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze.
 • Przeglądanie historii swoich transakcji.

Jak podaje na Twitterze rzecznik Orlenu Michał Kos, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym i ograniczaniu kontaktów bezpośrednich, bardzo rośnie zainteresowanie płatnościami mobilnymi na stacjach Orlenu za pomocą aplikacji Orlen Pay.

Orlen Pay w aplikacji mobilnej Orlen Mobile
Orlen Pay w aplikacji mobilnej Orlen Mobile

Zobacz pełny regulamin świadczonych usług w aplikacjach ORLEN Mobile (stara wersja) oraz ORLEN Pay (zaktualizowany).

Aplikacje ORLEN Pay i ORLEN Mobile pobierzesz ze sklepów App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: ORLEN via Cashless