Orlen Pay to nowe płatności za paliwo przez aplikację mobilną

Stacja paliw Orlen uruchomiła własną metodę płatności Orlen Pay, za pomocą której zapłacimy za paliwo przez smartfona, bez wychodzenia z auta.

Stacja Orlen na ul. Lazurowej w Warszawie

W aplikacji mobilnej Orlen Mobile pojawiła się nowa funkcja Orlen Pay za pomocą której można płacić za paliwo bez odwiedzania stacji bezpośrednio na smartfonie. Wystarczy dodać kartę płatniczą do aplikacji i możecie zapomnieć o kolejkach na stacji benzynowej.

Od soboty 27 października 2018 roku pierwsi kierowcy mogą już testować nową usługę Orlen Pay na wybranych stacjach benzynowych Orlenu. Wystarczy zaktualizować aplikację Orlen Mobile na Androida lub iPhone’a.

Dzięki aplikacji Orlen Mobile szybko uzyskasz informację i zostaniesz pokierowany do najbliższej stacji ORLEN. Ponadto do dyspozycji zyskujesz planer podróży, który na zaplanowanej trasie zaznaczy wszystkie stacje ORLEN. W podróży również przyda się opcja kuponów rabatowych.

Jak działają płatności Orlen Pay na stacjach paliw?

W najnowszej wersji dodano funkcję płatności mobilnych Orlen Pay, która dostępna jest dla zarejestrowanych użytkowników, którzy dodali kartę płatniczą do aplikacji (Visa lub Mastercard) przez serwis Przelewy24.

Po zatankowaniu wystarczy zeskanować smartfonem kod QR znajdujący się na dystrybutorze, potwierdzić dane transakcji i zatwierdzić transakcję PIN-em do aplikacji. Na podany podczas rejestracji adres e-mailowy otrzymasz fakturę za dokonaną transakcję. Ponadto w aplikacji można przeglądać historię swoich transakcji za tankowania, zmodyfikować dane, zbierać punkty Vitay czy też korzystać z kuponów promocyjnych.

Usługa Orlen Pay będzie uruchamiana sukcesywnie na wybranych stacjach paliw. Stacje honorujące płatności Orlen Pay będą posiadały odpowiednie naklejki z QR-kodami na dystrybutorach.

Orlen Pay w aplikacji mobilnej Orlen Mobile
Orlen Pay w aplikacji mobilnej Orlen Mobile

Stacja zapowiedziała wprowadzenie Orlen Pay wiosną tego roku, po tym jak nie rozstrzygnięto jeszcze sporu z operatorem innej aplikacji płatniczej JustDrive. Jej operator, spółka ITMagination wprowadziła płatności przez aplikację na stacjach Orlenu w lutym bieżącego roku. Po kilku dniach funkcja została jednak wyłączona, a później całkowicie wycofano aplikację ze sklepów App Store i Google Play.

Płatności za paliwo przez aplikację na smartfonie to nie jest nowością w Polsce. Już wcześniej można było płacić na Orlenie aplikacją Vitay, pod warunkiem, że byliśmy klientami firmowymi – związane to było z przepisami podatkowymi, które wymagały wydawania papierowych paragonów dla klientów indywidualnych.

Pobierz najnowszą wersję aplikacji Orlen Mobile, aby korzystać z płatności Orlen Pay na stacjach paliw:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Cashless via Polski Koncern Naftowy ORLEN SA