Travel Card od bunq już dostępna w całej Unii Europejskiej

Fintech bunq wkracza od dziś na 22 dodatkowe rynki Unii Europejskiej, w tym do Polski a także do Norwegii i Islandii – Travel Card dostępna jest obecnie w 30 krajach.

Bunq dostępne w całej UE

Oprócz dzisiejszej ekspansji geograficznej firma bunq umożliwia obsługę Apple Pay i Google Pay użytkownikom kart podróżnych w Holandii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Belgii i Irlandii.

Bunq chce stworzyć konto bankowe, które działa lepiej. Pochodzący z Holandii bunq jest już dostępny w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Irlandii i Belgii. W tych krajach możesz otworzyć pełnoprawne konta bankowe. Otrzymujesz własny IBAN i kartę debetową za miesięczną opłatę abonamentową.

Niedawno Bunq wprowadził także (prawie) darmową usługę o nazwie bunq Travel Card. Karta podróżna polega na oszczędzaniu na opłatach bankowych. To nie jest prawdziwe konto bankowe, tylko uzupełnia Twoje istniejące konto bankowe.

Przeczytaj także:

iPhone’y w promocji nawet 300 zł taniej dla klientów Alior Banku

Po zarejestrowaniu się w usłudze karty podróżnej możesz doładować elektroniczny portfel, a następnie wydawać pieniądze przy użyciu karty bunq Mastercard. Główną zaletą jest to, że bunq stosuje standardowy kurs wymiany Mastercard, nie dodając żadnych opłat. Większość tradycyjnych banków pobiera 2 lub 3 proc. z tytułu transakcji zagranicznych, choć nie wszystkie! (Klienci Alior Banku mogą płacić jedną kartą do konta w 152 walutach!)

Bunq Apple Pay

Chociaż bunq nie oferuje linii kredytowej, karta podróżna jest technicznie kartą kredytową. Oznacza to, że można jej używać do zabezpieczania depozytów hotelowych lub wynajmu samochodu, podobnie jak zwykłą kartą kredytową. Niemniej Bunq nadal sprawdza, czy masz wystarczająco dużo pieniędzy na koncie Bunq przed przetworzeniem transakcji.

Bunq wprowadza kartę podróżną bunq w 22 nowych krajach. Kartę podróżną możesz otrzymać za jednorazową opłatą w wysokości 9,99 € bez miesięcznej opłaty abonamentowej.

Oto pełna lista nowych krajów wprowadzających dziś na rynek kartę podróżną: Bułgaria, Chorwacja, Republika Cypryjska, Republika Czeska, Dania, Estonia, Finlandia, Grecja, Węgry, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja , Zjednoczone Królestwo i kraje spoza UE, Norwegię i Islandię.

Kartę można zamówić na stronie bunq lub przez aplikację mobilną:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Engadget via bunq Blog – bunq launches across the European Union!