IPLA dostępna na urządzeniach Apple TV i Chromecast

Serwis IPLA wydał całkowicie nowe aplikacje na urządzenia Apple TV, Chromecast oraz Samsung Smart TV (Tizen) i funkcjami na dużym ekranie.

IPLA dostępna na Apple TV i Chromecast

Serwis rozrywki internetowej IPLA doczekał się aplikacji na urządzenia Apple TV – jako pierwszy polski serwis VOD, funkcji Chromecast oraz dostępność pakietu IPLA POLONIA, kierowanego do użytkowników spoza Polski na telewizorach Samsung Smart TV z systemem Tizen.

Zgodnie z obraną strategią IPLA konsekwentnie pracuje nad zwiększeniem dostępności platformy i wygody korzystania z niej na różnych urządzeniach. Serwis jako pierwszy wprowadził aplikację dla Samsung Smart TV, dzięki czemu użytkownicy otrzymali możliwość oglądania meczów Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy UEFA w jakości 4K na dużym ekranie.

Jako pierwsza na rynku IPLA udostępniła również możliwość skorzystania z systemu płatności BLIK na urządzeniach Smart TV, dzięki czemu klienci mogą w prosty sposób płacić za treści. Teraz przyszedł czas na kolejne innowacje.

Przeczytaj także:

Gdzie i w jakiej cenie oglądać seriale i filmy (VOD) w internecie?

IPLA pierwszym polskim serwisem VOD na Apple TV

Użytkownicy Apple TV mogą już zainstalować na swoim urządzeniu aplikację IPLA. Jest to pierwszy polski serwis VOD na tej platformie. W aplikacji dostępna jest pełna oferta IPLI – kanały TV, sport na żywo, filmy i seriale, wydarzenia dostępne w PPV, pakiety.

To bardzo dobra wiadomość dla właścicieli Apple TV (4. generacji i nowszych) bowiem aplikacje  VOD na tym urządzeniu działają płynnie i zdecydowanie lepiej niż zacinające się i toporne apki na Smart TV. Teraz pozostaje tylko czekać aż inne serwisy VOD udostępnią swoje aplikacje na Apple TV. Mam nadzieję, że Player, VOD.pl oraz CHILI pójdą w ślady IPLI i wydadzą sensowne apki na Apple TV…

Widzowie IPLI  na Apple TV mają dostęp do:

  • blisko 120 stacji telewizyjnych, w tym kanałów sportowych i newsowych,
  • największych wydarzeń sportowych, m.in. wszystkich meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA, spośród których wybrane będą dostępne w jakości 4K,
  • dziesiątek tysięcy materiałów na życzenie o różnorodnej tematyce, m.in. rozrywkowych, informacyjnych i publicystycznych, dokumentalnych, edukacyjnych i bajek,
  • bogatej biblioteki filmów i seriali: oscarowych „Narodzin gwiazdy”, „Nowego Papieża” wraz z kontynuacją „Młody Papież”, „Nos4A2” – serialu na podstawie bestsellerowej powieści Joego Hilla czy ekranizacji powieści Stephena Kinga o tym samym tytule – „Outsider”.

Aplikacja dostępna jest globalnie w sklepie App Store na urządzeniach Apple TV.

IPLA na Apple TV w sklepie App Store
IPLA na Apple TV w sklepie App Store

IPLA z funkcją Chromecast

Dzięki wprowadzonej funkcji Chromecast użytkownicy IPLI mogą cieszyć się dostępem do najlepszych treści w jeszcze bardziej komfortowych warunkach. Chromecast umożliwia przesyłanie obrazu z telefonu, komputera lub tabletu  na duży ekran, np. telewizor. Rozwiązanie to jest już dostępne na www.ipla.tv w przeglądarce Chrome i w aplikacjach mobilnych Android oraz jest sukcesywnie wprowadzane do aplikacji mobilnych iOS.

IPLA na Samsung Smart TV z systemem Tizen

Użytkownicy telewizorów Samsung Smart TV z systemem Tizen mieszkający poza granicami Polski mogą już korzystać w ramach serwisu IPLA z dedykowanego im pakietu IPLA POLONIA. Pakiet ten proponuje wybrane odcinki seriali z ramówki TV Polsat wcześniej niż w telewizji oraz bez reklam. Wśród tytułów dostępne są m.in. „Przyjaciółki”, „W rytmie serca”, „Gliniarze” oraz wiele innych. Dodatkowo pakiet zapewnia 7 kanałów telewizyjnych: Polsat News HD, Superstacja, Polsat 1, Disco Polo Music, Filmbox Arthouse, Fightbox oraz Docubox, a także transmisje sportowe na żywo: PlusLiga, Liga Siatkówki Kobiet, Energa Basket Liga.

Dodatkowo zaktualizowana została wersja aplikacji przeznaczona na telewizory Samsung z systemem Tizen – odświeżeniu uległ wygląd oraz została dodana możliwość dokonania opłaty za zakupiony materiał za pomocą BLIKA.

Zrzut ekranu aplikacji IPLA na Apple TV
Zrzut ekranu aplikacji IPLA na Apple TV

Aplikację IPLA pobierzesz także na urządzenia z systemami iOS i Android:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: informacja prasowa