Gdzie i w jakiej cenie oglądać seriale i filmy (VOD) w internecie?

Sprawdź zestawienie najpopularniejszych usług VOD w Polsce pod względem ceny oraz dostępnych w nich tytułów filmów i seriali.

Obecnie w Polsce mamy ogromny wybór usług streamingowych VOD (wideo na żądanie) i sVOD (w ramach subskrypcji), oferujących szeroki katalog ciekawych filmów i seriali. Możemy wybrać dostęp do serwisów w ramach miesięcznego abonamentu (odnawialnej subskrypcji), długoterminowej umowy albo dostępu na żądanie do jednego tytułu.

Wszyscy doskonale wiemy, że nie jesteśmy w stanie oglądać seriali i filmów we wszystkich dostępnych usługach, ale sprytnie planując dostępy możemy zorganizować sobie seanse w różnych serwisach w różnym czasie – najlepiej polować na promocje!

Choć Disney+ nie zadebiutował jeszcze w naszym kraju, to przesyt i ogromna popularność innych platform powinna nam na razie rekompensować ten niezrozumiały ruch Disneya…

Poniżej możesz sprawdzić, ile kosztuje w Polsce dostęp do najpopularniejszych usług streamingowych oferujących filmy i seriale na żądanie? Poniżej znajdziesz zestawienie cenowe, warunki umowy, dostępność okresu próbnego w takich serwisach jak Apple TV+, Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video, nc+ GO, CHILI, Player+, Ipla, VOD.pl oraz VOD TVP.

Sieci kablowe także oferują własne usługi VOD, w których obowiązuje model pay-per-view (PPV), czyli płatność za wypożyczenie danego tytułu – koszt wypożyczenia doliczany jest wówczas do abonamentu. Warto dodać, że wiele usług VOD oferujących wypożyczenie wybranego tytułu (na 48 lub 72 godziny), umożliwiają także zakup tytułu na własność z nieograniczonym dostępem czasowym i liczbą odtworzeń.

Ile kosztuje dostęp do popularnych usług streamingowych w Polsce?

Zestawienie i opis (cena, funkcje, aplikacje) najpopularniejszych serwisów VOD w Polsce
Zestawienie i opis (cena, funkcje, aplikacje) najpopularniejszych serwisów VOD w Polsce (2020 rok)
usługawarunki umowy/trialekranycena (1 miesiąc)
Amazon Prime Video7 dni okresu próbnego, możliwość rezygnacji w każdym momencie313,00 zł (2,99 euro) za pierwsze 6 mies. potem 25,50 zł (5,99 euro)
Apple TV+7 dni okresu próbnego, możliwość rezygnacji w każdym momencie6 (chmura rodzinna)4,99 zł
CDA Premium14 dni okresu próbnego10 zł z reklamami, 19,99 zł
CHILIdostęp na żądanie pay-per-vier (PPV)19,90 zł – 59,90 zł
HBO GO7 dni okresu próbnego, rezygnacja w dowolnej chwili224,90 zł
IPLA (Polsat)14 dni próbnych przed zakupem pakietu10 zł z reklamami, pakiety oraz PPV
iTunesdostęp za wypożyczenie (PPV)1od 5 zł do 54 zł
nc+ GOumowa długoterminowa1-4różne ceny u operatorów
Netflixbrak okresu próbnego¹, rezygnacja w dowolnym momencie1-434 zł, 43 zł (HD), 52 zł ( 4 urz., full HD)
OutfilmPPV lub subskrypcja1wypożyczenie od 4,99 zł do 9,90, subskrypcja 29 zł
Player+(Discovery TVN)krótkoterminowa umowa1od 10 zł
VOD.pl(Onet)dostęp za wypożyczenie (PPV)10 zł z reklamami, PPV (od 4,90 zł do 12,90 zł)
VOD.TVP.pl14 dni próbnych przed zakupem pakietu10 zł z reklamami, PPV, Strefa Abonenta 9,99 zł

¹ Netflix zrezygnował z oferowania okresu próbnego po raz pierwszy w Polsce, z powodu nadużyć użytkowników

Zobacz także:

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze poszczególnych usług VOD?

Jeżeli zastanawiasz się co oferują poszczególne usługi VOD w Polsce, to zapoznaj się z poniższymi opisami i sprawdź w samych serwisach, czy dostępne są tytuły, które Cię interesują.

 • Amazon Prime Video
  W ofercie znajduje się ponad 1000 tytułów, nie wszystkie tytuły mają polskie wersje językowe, ale większość już ma polskie napisy (brak wersji z lektorem lub dubbingiem). Subskrypcja rozliczna jest w euro i pobierana z karty podpiętej do konta Amazon. W aplikacji mobilnej można pobierać filmy i seriale do trybu offline. Zobacz także: Amazon Prime Video przez 6 miesięcy za darmo w Play.
 • Apple TV+
  Usługa oferuje obecnie niewiele oryginalnych seriali. Co miesiąc dodawane są nowe tytuły, a wśród nich można znaleźć bardzo ciekawe pozycje, takie jak np. The Morning Show, See, The Truth to Be Told czy Servant. Dostępne są wersje z polskimi napisami, brak lektora i dubbingu. Płatność za subskrypcję dostępna jest w wersji rocznej i miesięcznej – środki pobierane są z karty podpiętej pod konto Apple ID. W aplikacji mobilnej można pobierać filmy i seriale do trybu offline. Sprawdź także: Czy warto kupić subskrypcję Apple TV+?
 • CDA Premium
  Obecnie w katalogu CDA Premium jest ponad 6000 pozycji, a każdego miesiąca pojawiają się nowe filmy.  Abonenci usługi mogą cieszyć się z lepszego, priorytetowego transferu oraz wyższej jakości wyświetlanych filmów. Osoby korzystające z aplikacji mobilnej mogą pobierać filmy na swoje urządzenia i oglądać je offline, nie martwiąc się o transfer lub słabej jakości internet czy nawet jego brak. Dostępna jest także wygodna aplikacja CDA na telewizory Smart TV.
 • CHILI
  Możliwość wypożyczenia do obejrzenia lub kupienia na własność najnowszych hitów kinowych. Bardzo bogata biblioteka tytułów i seriali, które można kupować pojedynczo lub w pakietach. Oprócz tego dostępne są materiały dodatkowe, na przykład z planu lub informacje o aktorach. Przy każdej pozycji możemy od razu sprawdzić średnią ocen z serwisu IMDb. Serwis oferuje także zakup oryginalnych gadżetów fanowskich. Dostęp do CHILI można opłacać dodając do rachunku w PLAY, kartą lub przez serwis PayPal. Aplikacja na Smart TV bardzo oporna, ale gdy już film zostanie uruchomiony, nie sprawia problemów – lepiej jednak nie przerywać oglądania, bo po ponownym uruchomieniu film może wrócić do początku.
 • HBO GO
  W bibliotece znajduje się około 800 filmów i 200 seriali w polskiej wersji językowej (lektor i napisy, często dubbing). Treści serwisu są bardzo dobrej jakości, ambitne i dobrze oceniane. Dostęp do serwisu można kupić osobno płacąc miesięczną opłatę (bez umowy z operatorem) lub w ramach pakietów w telewizji kablowej, Platformy Canal+.
 • IPLA
  Telewizja internetowa i VOD oferująca dostęp do treści telewizji Polsat i AXN. Serwis oferuje różne pakiety, w tym dostęp do treści HBO oraz możliwość wypożyczania filmów.
 • iTunes
  Serwis firmy Apple oferujący możliwość wykupienia lub wypożyczenia najnowszych filmów, które niedawno miały premierę na DVD. Bardzo bogata biblioteka tytułów z lektorem, napisami lub dubbingiem – choć istnieją także tytuły bez polskiego tłumaczenia, dlatego przez transakcją sprawdź w jakich językach jest dostępny dany materiał. Bardzo intuicyjna obsługa na wielu urządzeniach: iPhone, iPad, Apple TV czy komputer. Płatność pobierana jest z karty podpiętej do Apple ID.
 • nc+ GO
  Ciekawa oferta tytułów dostępna tylko dla użytkowników abonamentowych Platformy Canal+ (w wybranych pakietach). W ofercie znajdują sie między innymi filmy i seriale emitowane na kanałach Canal+. Dostęp w aplikacji mobilnej i za pomocą przeglądarki internetowej lub routera Platformy Canal+.
 • Netflix
  W serwisie znajduje się ponad 3 tys. tytułów z polskimi wersjami językowymi. Wśród oryginalnych produkcji znajdują się tytuły z różnych krajów (w tym z Polski) a serwis bardzo mocno inwestuje w lokalne, nieanglojęzyczne projekty. Oprócz filmów w bibliotece każdy znajdzie coś dla siebie w każdym gatunku, od seriali komediowych, kryminalnych, thriller po dystopię i seriale dokumentalne. Z serwisu można korzystać na kilku urządzeniach jednocześnie (w zależności od pakietu). Serwis ma obecnie największy zasięg w naszym kraju (Gemius,listopad 2019). Od niedawna dostęp do serwisu możliwy jest także na Platformie Canal+. Dostęp do serwisu i aplikacje mobilne są jednymi z najlepiej ocenianych przez użytkowników w sklepach App Store i Google Play. Serwis oferuje bardzo dużo wygodnych funkcji, oprócz trybu offline, możliwość pomijania czołówki i napisów końcowych oraz bardzo dobry sposób prezentowania i wyszukiwania treści.
 • Outfilm
  Najwieksza w Polsce platforma z filmami kinowymi i serialami o tematyce LBTQ+ z możliwością wypożyczenia lub oglądania bez ograniczeń w ramach subskrybcji. Co tydzień do biblioteki dodawane są nowe tytuły, a w ramach Legalnej kultury wspierasz twórców oraz ruch LGBT w naszym kraju. Dostęp do katalogu w przeglądarce internetowej oraz za pomocą aplikacji mobilnej (z możliwością wysyłania streamingu na Apple TV i Chromecast).
 • Player+ (Discovery/TVN)
  Połączenie oferty z Platformy Canal+ i Playera (ponad 3000 tytułów) – dostęp do wybranych stacji telewizyjnych, programów z ramówki TVN, kanałów Canal+ i TVN oraz serwisów VOD (np. HBO). W serwisie udostępniane są premiery seriali, zanim jeszcze zostaną wyemitowane w telewizji. Aplikacja na Smart TV bardzo ciężko działa i bardzo często się zacina, przerywając oglądanie.
 • VOD.pl
  Filmy i seriale do wypożyczenia a także seriale z Playera i Ipli. Choć aplikacja na smartfony i tablety działa przyzwoicie, bardzo często nie można uruchomić filmów w aplikacji na Smart TV.
 • VOD.TVP.pl
  Bardzo obszerna biblioteka z własnymi materiałami z archiwum Telewizji POlskiej (w tym Teatr Telewizji). Bezpłatny dostęp (z reklamami) do ponad 40 tys. pozycji. Osoby płacące abonament mogą zalogować się do Strefy Abonenta za darmo, a pozostałe osoby mogą wykupić do niej dostęp. W ofercie liczne pozycje telewizji BBC, które można było oglądać w TVP.

Może Cię zainteresować także:

Za który serwis warto płacić i z którego korzystać?

Zanim wykupisz dostęp do wybranego serwisu zastanów się, czy rzeczywiście potrzebujesz subskrybcji lub długoterminowej umowy. W wielu serwisach tytuły się powtarzają i często mogą je wypożyczyć w dużo niższej cenie – wcześniej warto porównać ceny – szczególnie w przypadku nowości kinowych, które świeżo ukazały się na DVD.

Jeżeli zastanawiasz się nad subskrypcją miesięczną do któregoś z serwisów sVOD, rozplanuj sobie oglądanie pożądanych seriali w taki sposób, żeby w jednym miesiącu nie mieć kilku opłat – zawsze możesz zrezygnować z jednej subskrypcji i po pewnym czasie ją wznowić, gdy pojawią sie nowe seozny Twoich ulubionych seriali.. Warto to robić, aby zminimalizować miesięczne opłaty – bo skąd brać czas, żeby to wszystko oglądać?

Mam nadzieję, że to zestawienie było pomocne i jeśli Ci się spodobało, podziel się nim ze swoimi znajomymi na Facebooku lub Twitterze.

[źródło: opracowanie własne, Gazeta Telewizyjna (24-30 sty 2020)]