Nieoficjalny remake gry „Kajko i Kokosz w Krainie Borostworów”

W internecie pojawiła się strona poświęcona remake’owi gry „Kajko i Kokosz”, jest nawet wideo promujące grę, ale jak czytamy, na razie to tylko ciekawostka bez udostępnionej gry.

Kajko i Kokosz w Krainie Borostworów - remake kultowej gry na podstawie komiksu Janusza Christy
Kajko i Kokosz w Krainie Borostworów – remake kultowej gry na podstawie komiksu Janusza Christy

W 1994 roku zadebiutowała pierwsza gra z bohaterami kultowych komiksów Janusza Christy „Kajko i Kokosz”. Pierwotny tytuł był daleki od ideału, zawierał wiele błędów i niedoróbek a ukończenie rozgrywki wymagało silnej woli.

Nowy Kajko i Kokosz w Krainie Borostworów to remake gry o tym samym tytule wykonanym przez studio Seven Stars. Mechanika i logika gry w dużej mierze bazuje na oryginalnej wersji z komputerów Amiga.

Twórcy wykonali grę w Adventure Game Studio, ale  przy okazji dokonali kilak istotnych zmian, które powinny wyeliminować błędy i poprawić grywalność – na stronie czytamy: Gra jest 100% ukończona i bardziej grywalna od oryginału ;)

Czego możemy spodziewać się po przerobionej grze „Kajko i Kokosz w Krainie Borostworów”?

  • dwa tryby : klasyczny i rozszerzony
  • wybór trybu rozmowy
  • nowy interfejs
  • nowe scenki
  • dwa zakończenia w trybie rozszerzonym
  • osobny inwentarz dla Kajka i Kokosza
  • możliwość wymiany przedmiotów między postaciami
  • poprawione błędy
  • oraz inne zmiany dla trybu klasycznego i rozszerzonego

Prace nad serialem „Kajko i Kokosz” nabierają tempa

Gry nie można jeszcze pobrać, ani zakupić, pozostaje nam tylko domyślać się, ze będzie rzeczywiście o wiele lepiej niż w przypadku oryginału. Szkoda tylko, że nie będzie to gra mobilna :( Z opisu na stronie wydaje się, że zagrają na nią właściciele komputerów z Windowsem lub Linuxem.

Poniżej możesz obejrzeć pierwsze dwa filmiki z rozgrywki i przekonać się, że autorzy faktycznie sporo pozmieniali i dopracowali:

Na drugim filmiku można się dokładnie przyjrzeć nowym elementom interfejsu:

Bardzo chciałbym wrócić do tego tytułu i sprawdzić, czy retro-pikselowy remake moich ulubionych komiksowych bohaterów z dzieciństwa jest wciąż tak ekscytujący jak kiedyś oryginał?

Jak pisze serwis Na plasterki !!! do tajemniczej witryny prowadzi tylko jeden link: z bloga Darmowe Papierowe Modele – stąd podejrzenie, że za obydwoma projektami stoi ten sam miłośnik polskiego komiksu.

Nie wiemy, kiedy dokładnie gra będzie dostępna dla wszystkich i w jaki sposób ją będzie można zdobyć. Gdy tylko dowiem się więcej uzupełnię ten wpis o odpowiedzi na najbardziej oczywiste pytania.

źródło: Więcej grafik znajdziesz na oficjalnej stronie remake’u KiK Remake