Quibi to nowy serwis sVOD na urządzenia mobilne!

Aplikacja z filmami i serialami Quibi dostępna jest już w sklepach App Store i Google Play, ale będzie działać od 6 kwietnia 2020 roku tylko na urządzeniach mobilnych.

Quibi: New Episodes Daily
Quibi: New Episodes Daily – Watch in 10 minutes or less

Nowy serwis streamingowy Quibi: New Episodes Daily pojawił się już w sklepach z aplikacjami mobilnymi i na podstawie zamieszczonych zrzutów ekranu (także poniżej) można się domyślić, że jest to nowa aplikacja VOD.

Zrzuty ekranu z apki zostały również pokazane na CES w styczniu tego roku, ale nie jest pewne, czy zamieszczone rendery są finalne Można jednak z nich wyczytać kilka interesujących szczegółów, o których warto wspomnieć.

Wygląda na to, że podczas przeglądania treści w aplikacji na dolnym pasku będą cztery zakładki: „Dla Ciebie”, „Przeglądaj”, „Obserwowane” i „Pobrane”. W pierwszej znajda się materiały promowane. Kolejna wygląda tak, jakby miała pasek wyszukiwania u góry oraz przewijaną w poziomie listę popularnych filmów i seriali. A karta „Pobierane” – jak sama nazwa wskazuje – to miejsce w którym znajdują się pobrane tytuły z dużymi miniaturami podglądu.

Zrzuty ujawniają również jak może wyglądać odtwarzacz Quibi. Moim zdaniem najodważniejszym wyborem projektu jest pionowy pasek wyszukiwania w trybie portretowym, który wydaje się być naprawdę przydatnym sposobem na przewijanie wideo. Interfejs odtwarzania wygląda dobrze i nie wydaje się, aby blokował dużą część zawartości ekranu.

W styczniu Quibi zaprezentowała funkcję „TurnStyle”, która pozwala błyskawicznie przełączać się między widokiem poziomym i pionowym podczas oglądania filmu. W ostatnich tygodniach – na oficjalnym kanale YouTube Quibi – pojawiły się także zwiastuny filmów i seriali, które będą dostępne w usłudze.

Najpopularniejsze na świecie serwisy VOD w 2019 roku

10-minutowe odcinki seriali w Quibi

Premiera usługi zapowiedziana została na 6 kwietnia 2020 r. Quibi będzie zawierać szybkie oryginalne treści, które pasują do każdego dnia. Odcinki będą trwały 10 minut lub krócej, a wszystko zaprojektowane specjalnie dla użytkowników smartfonów.

Dzięki szerokiej gamie gatunków (dramatom, komediom, dokumentom, wiadomościom i sportowi) Quibi będzie oferować nowe treści, które są wystarczająco krótkie, aby obejrzeć je podczas codziennych dojazdy do pracy, w przerwie na lunch lub w kawiarni.

Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej Quibi
Zrzuty ekranów z aplikacji

W usłudze masz pełną kontrolę nad tym, co oglądasz i jak to oglądasz – w poziomie lub pionie – bez względu na to, jak trzymasz telefon, wszystko zostanie odpowiednio dopasowane do ekranu. Odcinki można pobierać do trybu offline i oglądać w miejscach, gdzie nie masz dostępu do internetu.

Cena za dostęp do Quibi (subskrypcja)

Rejestracja ma być niezwykle szybka, a dostęp do serwisu przez pierwsze dwa tygodnie będzie bezpłatny. Później będzie trzeba zapłacić w zależności o planu subskrypcji:

  • Quibi (z reklamami): 4,99 USD/ mies. (ok. 19 zł)
  • Quibi (bez reklam): 7,99 USD/ mies. (ok. 32 zł)

Więcej informacji na temat subskrypcji Quibi:

  • Subskrypcja rozpoczyna się po darmowym okresie próbnym i będzie odnawiana automatycznie co miesiąc.
  • Możesz przełączać plany w ustawieniach aplikacji lub anulować subskrypcję w dowolnym momencie za pośrednictwem App Store czy Google Play.
  • Płatność będzie pobierana z konta App Store lub Google Play co miesiąc, chyba że automatyczne odnawianie zostanie wyłączone co najmniej 24 godziny przed datą odnowienia. Możesz zarządzać swoją subskrypcją i automatycznym przedłużaniem, przechodząc do ustawień konta.
  • Jeśli subskrypcja zostanie anulowana, anulowanie stanie się skuteczne na koniec bieżącego okresu subskrypcji. Nie będzie możliwe uzyskać zwrotu niewykorzystanej subskrypcji.

Aplikacja mobilna Quibi będzie bezpłatna, ale dostępne będą w niej zakupy pozwalające wybrać odpowiedni plan subskrypcji:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: The Verge via Quibi.com