Dzięki książce „Genialne umysły – jak myślą seryjni wynalazcy„ dowiesz się, co doprowadziło wielkich tego świata do dokonania spektakularnych innowacji.
A gdyby w Tobie drzemał seryjny odkrywca? Co sprawia, że człowiek ma moc, by dosłownie zmienić świat? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w najnowszej książce Melissy A. Schiling pt. Genialne umysły – jak myślą seryjni wynalazcy (tyt. oryg. Quirky: The Remarkable Story of the Traits, Foibles, and Genius of Breakthrough Innovators Who Changed the World). Tytuł pojawi się właśnie nakładem Wydawnictwa Feeria Science.
Melissa Schilling to jedna z wiodących światowych badaczek innowacji, która na przykładzie ośmiu wybitnych postaci: Alberta Einsteina, Benjamina Franklina, Elona Muska, Deana Kamena, Nikoli Tesli, Marii Skłodowskiej-Curie, Thomasa Edisona i Steve’a Jobsa – pokazuje, że aby stać się seryjnym innowatorem, potrzeba przede wszystkim… szczypty szaleństwa.
Dokonywanie notorycznych odkryć naukowych i opracowywanie przełomowych rozwiązań technicznych wymaga nie tylko niezwykłego intelektu, lecz także specyficznej osobowości i odmienności myślenia!
Każdemu kto bierze prysznic, od czasu do czasu przychodzi wtedy do głowy dobry pomysł.Tylko nie każdy po wytarciu zamierza coś z nim zrobić. — Nolan Bushnell
Może Cie zainteresować także:
Prawie wszyscy seryjni wynalazcy izolowali się na przykład od otoczenia.
Wszystkich cechowały też wyjątkowo silny idealizm i wysoka automotywacja, popychające ich do intensywnej pracy nawet w obliczu krytyki lub porażki. Te i rozmaite inne cechy przedstawione w Genialnych umysłach zdaniem autorki sprawiają, że innowator, często początkowo niedoceniany, zapisuje się złotymi zgłoskami w historii ludzkości.
Być może dzięki niewielkim, lecz przełomowym zmianom odnajdziesz w sobie prawdziwego seryjnego odkrywcę?
Przeczytaj również ciekawą książkę pt. „Innowatorzy” Waltera Isaacsona.
źródło: Wydawnictwo Feeria