Netflix testuje tańsze plany mobilne w Polsce

W polskim serwisie Netflix testowane są od jakiegoś czasu mobilne plany subskrypcji Mobile i Mobile+, data ich wprowadzenia jeszcze nie jest znana.

Tańszy dostęp do Netflixa na urządzenia mobilne

Wiele serwisów technologicznych poinformowało dzisiaj, że Netflix wprowadzi już niebawem dwa nowe plany abonamentowe dla użytkowników korzystających z Netfliksa na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android.

Robocze nazwy nowych planów taryfowych, które serwis testował w Polsce to Mobile oraz Mobile+. Data uruchomienia ich nie jest wciąż znana i nie jest pewne, czy w ogóle będą dostępne.

Zobacz także: Netflix testuje w Indiach „plan mobilny” za 12 zł

Oto oficjalne stanowisko biura prasowego Netfliksa na ten moment: Nieustannie pracujemy nad ulepszeniem serwisu Netflix dla naszych odbiorców. Przeprowadzamy liczne testy, które pomagają nam lepiej rozumieć potrzeby konsumentów i być bliżej rozwiązań, których poszukują. Planujemy uruchomienie nowych testów w ciągu nadchodzących tygodni.”

Obecnie można skorzystać z trzech planów subskrypcji:

  • Podstawoego (34 zł/mies.) oferującego dostęp do materiałów w rozdzielczości SD na jednym urządzeniu jednocześnie,
  • Standardowego (43 zł/mies.) umożliwiającego dostęp do materiałów w rozdzielczości Full HD na dwóch urządzeniach jednocześnie
  • a także najwyższy i najdroższy plan Premium (54 zł/mies.) oferujący dostęp do 4 urządzeń w jednym czasie i możliwość odtwarzania materiałów w rozdzielczości Ultra HD.

Ile będa kosztować nowe plany mobilne Mobile i Mobile+ Netfliksa w Polsce?

  • Plan Mobile może kosztować ok. 24 zł miesięcznie – w ramach tej opcji użytkownik mógłby korzystać z Netflixa tylko w aplikacji na smartfonie lub tablecie, filmy i seriale dostępne byłyby w jakości SD.
  • Plan Mobile+ w cenie ok. 38 zł miesięcznie umożliwiać miałby oglądanie materiałów w rozdzielczości Full HD jednocześnie na dwóch urządzeniach (również na komputerach).

Tańszy Netflix dla nowych użytkowników przez 30 dni!

Podobne plany dostępne są w innych krajach, w których korzystanie z Netflixa na urządzeniach mobilnych znacznie przewyższa liczbę tych korzystających z seriwisu na telewizorze, czy komputerze.

Netflix na razie nie potwierdził oficjalnej daty wprowadzenia nowych planów taryfowych.