„300 trudnych śmieci” – poradnik o segregacji śmieci w Wyborczej!

W środę (19 lutego) i czwartek (20 lutego 2020 r.) w Gazecie Wyborczej znajdziesz praktyczne dodatki „300 trudnych śmieci” o tym jak segregować śmieci!

Okładki dwóch dodatków do Gazety Wyborczej: „300 trudnych śmieci” (19-20 lutego 2020 r.)

Po wydanym w zeszłym miesiącu dodatku „150 kłopotliwych śmieci” zawierającym alfabetyczną listę przedmiotów, których segregacja często bywa nieoczywista, Gazeta Wyborcza zapowiada wydanie dwóch zeszytów z serii „300 trudnych śmieci”.

Specjalnie na życzenie czytelników, w środę 19 lutego 2020 roku pojawi się Zeszyt 1. zawierający przedmioty od A do N, a kolejnego dnia w czwartek 20 lutego Zeszyt 2. (od O do Ż).

Toniemy w śmieciach. Małych i dużych, mokrych i suchych, wielowarstwowych i prostych do obróbki, brudnych, czystych, toksycznych i neutralnych. Cały czas wiele trudności sprawia nam ich segregacja. Gdzie wyrzucić zużyte okulary, torebkę po herbacie, dezodorant w sztyfcie, buty?

Recykling bywa zajęciem skomplikowanym, a część odpadów jest wciąż uciążliwa i trudna do zaklasyfikowania. Nie ma się jednak co zrażać. To działanie ma sens: im dokładniej posegregowane odpady, tym bardziej opłacalny i efektywny jest proces ich odzysku.

Jak zatem segregować, by nie zwariować? Gdzie wrzucić agrafkę, stare ubrania, koperta z foliowym okienkiem, zepsute mięso, kości, opakowanie wielowarstwowe?

W obu dodatkach „300 trudnych śmieci” znajdziesz odpowiedzi na pytania:

  • Jak prawidłowo segregować śmieci po wprowadzeniu nowych zasad?
  • Kto może nam pomóc w segregacji śmieci?
  • Dlaczego nie należy palić drewnianymi odpadami w piecu?
  • Co zrobić z lekami po terminie przydatności?
  • Jak posegregować 300  kłopotliwych śmieci?

Oba zeszyty z alfabetycznym spisem 300 trudnych śmieci będą dostępne zarówno w papierowym i elektronicznym wydaniu Gazety Wyborczej, które można kupić w aplikacji mobilnej na tablecie lub smartfonie (w prenumeracie lub pojedyncze wydanie).

źródło: Gazeta.pl