Gboard Emoji Kitchen pozwala łączyć i tworzyć nowe emoty!

Klawiatura Google’a Gboard na Androida otrzymała nową funkcję Emoji Kitchen, która pozwala łączyć ze sobą wiele emoji i tworzyć nowe – w pełni oddające Twoje uczucia.

Google Gboard Emoji Kitchen

Czy kiedykolwiek zabrakło Ci odpowiedniego emoji na klawiaturze, aby oddać dokładnie swój nastrój lub reakcję? Teraz, dzięki nowej funkcji Emoji Kitchen klawiatury Gboard na Androida możesz połączyć dowolne emoji tworząc nowe, niestandardowe naklejki, które pomogą Ci jeszcze lepiej wyrazić wyjątkowe myśli i uczucia.

Google nazwało nową funkcję Kuchnią Emoji (Emoji Kitchen), ponieważ możesz odkrywać nowe „przepisy” na emotikony, używając swoich ulubionych emoji jako składników.

Używając Gboard na telefonie z Androidem, stuknij dowolne emotikony, a Emoji Kitchen wyświetli w sugestiach wiele gotowych już naklejek wykonanych ręcznie przez projektantów Google’a.

Gdy stukniesz w emoji twarz kowboja w kapeluszu ? będziesz mieć dostęp do wielu wariantów, na przykład kowboja-małpę (?+?), kowboja-ducha (?+?), śmiejącego się do łez kowboja (?+?), całującego kowboja (?+?) , zakochanego kowboja (?+?) i serce w kowbojskim kapeluszu (?+❤️), błagającego kowboja (?+?) i oczywiście… zamyślonego kowboja (?+?).

Przykłady gotowych kombinacji Emoji Kitchen dla Kowboja w kapeluszu
Przykłady gotowych kombinacji Emoji Kitchen dla Kowboja w kapeluszu

Ta funkcja jest zasadniczo gotowym pakietem naklejek, który jest wykonany przy użyciu kombinacji różnych emoji.

Funkcja Emoji Kitchen nie wykorzystuje narzędzia tworzącego dowolne kombinacje – wszystkie odmiany są stworzone od zera przez projektantów Google’a, co oznacza, że połączenia emoji zostały już dokładnie wypracowane.

117 nowych emoji, które pojawią jeszcze w 2020 roku

Niestety nie są to rzeczywiste emoji, ale naklejki. Oznacza to, że ​​nie można ich używać jako tekstu i można ich używać tylko w aplikacjach obsługujących naklejki. Są one również dostępne tylko dla wybranych kombinacji emoji, zwykle tych, które mają żółte okrągłe twarze. Wydają się jednak zabawne i dużo lepsze niż używanie tych samych starych emoji.

Ta funkcja jest wdrażana stopniowo w aplikacji Gboard, więc w różnych lokalizacjach może pojawić się w innym czasie. Język jest nieskończenie kreatywny, podobnie jak sztuka i muzyka, a dzięki Emoji Kitchen klawiatura telefonu staje się jeszcze bogatszym płótnem ekspresji.

Gboard Emoji Kitchen - animacja

Jeśli chcesz zacząć używać nowych naklejek, nie czekając aż pojawią się w ostatniej wersji Gboarda, możesz dołączyć do programu Gboard Beta na Androidzie i wypróbować ich w swoich ulubionych komunikatorach mobilnych, takich jak Gmail, Wiadomości Google, Messenger, Snapchat, Telegram, WhatsApp i innych.

Jeśli znasz konto Emoji Mashup Bot na Twitterze, znasz już tę koncepcję. Stworzony przez użytkownika Twittera @louanben (Emoji Mashup Boi) bot pobiera fragmenty różnych emoji i łączy je w zabawne kreacje. Twórca ostatecznie stworzył również bezpłatny pakiet naklejek iMessage – EmojiMashupBot z niektórych nowych emoji stworzonych przez bota – możesz je zainstalować i wykorzystywać na iPhonie lub iPadzie.

? dąs (kotek) + ? zdezorietowana twarz + ? korona = ?

? dąs (kotek) + ? zdezorietowana twarz + ? korona
dąs (kotek) + zdezorietowana twarz + korona (fot. Emoji Mashup Bot)

A oto kilka oficjalnych przykładów wykonanych specjalnie dla nowej funkcji:

Oficjalne przykłady naklejek Emoji Kitchen
Przykłady nowych naklejek stworzonych z połączenia Emoji

Aplikację „Gboard – klawiatura Google” pobierzesz na urządzenia z systemami iOS i Android, ale Emoji Kitchen jest dostępne tylko pod tym ostatnim systemem:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Google Keyword – Feeling all the feels? There’s an emoji sticker for that, GSMArena