Nowy numer magazynu „Książki” już 11 lutego w kioskach!

Najnowszy numer „Książek. Magazynu do Czytania” z Andrzejem Sapkowskim na okładce w sprzedaży od 11 lutego 2020 roku.

Okładka czasopisma „Książki. Magazyn do czytania” luty 2020 (Gazeta Wyborcza)
Okładka czasopisma „Książki. Magazyn do czytania” luty 2020 (Gazeta Wyborcza)

Dlaczego Andrzeja Sapkowskiego i Olgę Tokarczuk świat docenił właśnie teraz? Co czytać zimą i wczesną wiosną? Prócz odpowiedzi na te i inne pytania w najnowszym numerze „Książek. Magazynu do czytania” ukaże się wyjątkowy wywiad z autorem „Wiedźmina” oraz opowiadanie Małgorzaty Rejmer, napisane specjalnie do stałego dodatku magazynu „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”.

Pierwszy tegoroczny numer dwumiesięcznika będzie dostępny w sprzedaży od 11 lutego 2020 roku. Dwa dni później, 13 lutego, odbędzie się premierowe spotkanie redakcji z czytelnikami w Klubie Komediowym w Warszawie.

Czy sukces jakiegoś pisarza może zmienić postrzeganie kraju? Zalecałbym wyzbyć się megalomanii – mówi Andrzej Sapkowski, który specjalnie dla „Książek. Magazynu do czytania” udziela jednego z nielicznych wywiadów.

Literatura wymaga absolutnej koncentracji i poświęcenia. I obojętności względem tego, co inni powiedzą – nieliczenia lajków – wyznaje w rozmowie z Juliuszem Kurkiewiczem Ottessa Moshfegh, autorka głośniej książki „Mój rok relaksu i odpoczynku”.

Bestseller Kelly i Zacha Weinersmithów „Jakoś wkrótce” już w marcu!

Potrafię sobie wyobrazić sytuację, w której wszyscy zaczniemy wchodzić z uśmiechem do komory gazowej, bo w mediach społecznościach rozejdzie się wiadomość, że tak należy – twierdzi Dubravka Ugresic. W rozmowie z Łukaszem Grzymisławskim chorwacka pisarka, wyjaśnia dlaczego nasz świat idzie w złym kierunku.

Jego programy były wczesną wersją coachingu. W pełnym nienawiści uniwersum współczesnego YouTube’a jawi się jako poczciwy humanista – pisze o Anatoliju Kaszpirowskim Olga Drenda. Autorka inspirowała się biografią tego słynnego telewizyjnego uzdrowiciela – „Kaszpirowski. Sen o wszechmocy” napisaną przez Gabriela Michalika (książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Agora 12 lutego br.). Drenda rozważa fenomen popularności radzieckiego hipnotyzera w Polsce na początku lat 90. i wyjaśnia, dlaczego dziś powinien budzić bardziej sympatię niż zażenowanie.

Poza tym w najnowszym numerze „Książek. Magazynu do czytania”: Ryszard Koziołek wybitny literaturoznawca – po wielkim międzynarodowym sukcesie powieści Sapkowskiego i serialu „Wiedźmin” oraz otrzymaniu Nagrody Nobla przez Olgę Tokarczuk – zastanawia się, dlaczego opowieści właśnie tych dwojga polskich pisarzy fascynują czytelników na świecie; Krzysztof Varga na początku Roku Tyrmanda tłumaczy, dlaczego autor „Złego” był wyjątkowym pisarzem i dlaczego warto znać jego książki; Wojciech Orliński, czytając „Rynek i ratusz. O ukrytej sieci powiązań, która rządzi światem” szkockiego historyka Nialla Fergusona, sprawdza, w które teorie spisowe warto wierzyć; Weronika Murek opowiada historię pierwszej noblistki Selmy Lagerlöf, a Jerzy Jarniewicz analizuje życiorys amerykańskiego pisarza Jamesa Baldwina.

Spis treści „Książki. Magazyn do czytania” (luty 2020)
Spis treści „Książki. Magazyn do czytania” (luty 2020)

Dodatkowo, w lutowym wydaniu będzie można przeczytać: artykuł Katarzyny Wężyk o baby boomersach, czyli rodzicach, którzy zostawili dzieciom gorszy świat niż zastali, a także wywiad Michała Nogasia z Dominiką Słowik, tegoroczną zdobywczynią literackiego Paszportu „Polityki”.

Tymczasem w stałym dodatku „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych” ukaże się m.in. niezwykła opowieść Małgorzaty Rejmer adresowana do starszych dzieci, młodzieży i dorosłych.

Najnowsze, pierwsze w tym roku wydanie „Książek. Magazynu do czytania” dostępne będzie m.in. w punktach sprzedaży prasy od 11 lutego 2020 roku w cenie 13,99 zł oraz – dla prenumeratorów cyfrowych „Gazety Wyborczej”, którzy jeszcze przed premierą mogą poznać treść numeru – w aplikacji i na Wyborcza.pl/ksiazki.

Tak wygląda 1 minuta w internecie w 2019 roku!

Wieczór z redakcją dwumiesięcznika „Książki. Magazyn do czytania”

Dwa dni po ukazaniu wydania, w czwartek 13 lutego br. o godz. 19:00 odbędzie się pierwszy wieczór z redakcją „Książek. Magazynu do czytania” w Klubie Komediowym w Warszawie. Spotkania w tej formie będą odbywać się przez cały rok, za każdym razem dwa dni po ukazaniu aktualnie najnowszego numeru. Podczas wydarzeń wybrane fragmenty dwumiesięcznika: wywiady, recenzje oraz wydawnicze rekomendacje będą materiałem wyjściowym do scen, które zagrają improwizatorzy Klubu Komediowego. Szczegóły znajdziesz na stronie wydarzenia na Facebooku.

źródło: informacja prasowa