Wkraczają walki online Go Battle League w grze „Pokémon Go”

Nowa funkcja walk online Go Battle League w „Pokémon Go” jest już gotowa, ale Niantic musiało jednak tymczasowo wstrzymać wdrażanie aby „płynnie uruchomi tę funkcję”.

Go Battle League w Pokemon GO

Pod koniec ubiegłego roku Niantic obiecał graczom Pokémon Go funkcję o nazwie „Go Battle League”, która w końcu dałaby im możliwość walki z innymi trenerami na całym świecie przez internet.

Teraz deweloper rozpoczął wdrażanie Go Battle League i będzie trafiać stopniowo do graczy według ich poziomu w grze. Być może trzeba będzie poczekać trochę dłużej, ponieważ Niantic tymczasowo wstrzymał wydanie, „aby zapewnić płynne uruchomienie funkcji i zapobiec problemom z serwerem”. Ale kiedy w końcu dostaniesz tę funkcję, będziesz mógł walczyć z innymi trenerami w przedsezonowych wydarzeniach Go Battle League.

Ligi przedsezonowe – a mianowicie Wielka Liga, Ultra Liga i Liga Mistrzów – pozwolą Nianticowi obserwować, jak ludzie grają i wprowadzać poprawki w pierwszym sezonie rozgrywek. Pomoże to między innymi określić idealną długość sezonu i próg oceny dla rang.

Aby móc grać w ligach, musisz przejść pięć kilometrów, aby zdobyć wejściówkę i odblokować pięć meczów online. Możesz to zrobić trzy razy dziennie, jeśli chcesz walczyć z jak największą liczbą trenerów i trochę poćwiczyć swoje umiejętności. Możesz jednak także użyć PokéCoinów, aby opłacić wejście do walk bez spełniania warunków, jeśli na przykład z jakiegoś powodu nie możesz ukończyć pięciokilometrowego marszu. Im dalej jesteś do celu, tym wyższa jest cena.

Poznaj więcej szczegółów o usłudze Pokémon Home – cena i funkcje

Podczas gry w Go Battle League będziesz mógł także spotkać Pikachu Libre, rodzaj Pikachu, który nosi kostium Lucha Libre.

Niantic mówi, że dostarczy aktualizację, gdy tylko będzie w stanie wprowadzić tę funkcję, więc możesz spodziewać się, że już za chwilę wszyscy będą mogli grać w Go Battle League.

źródło: Pokemon Go Live – Battle other Trainers globally soon—the GO Battle League has started rolling out!