Apple udostępniło aplikację „Clips” do kręcenia filmów

W sklepie App Store pojawiła się aplikacja mobilną o nazwie „Clips”, dzięki której nakręcisz wyjątkowe klipy wideo.

Clips - aplikacja mobilna Apple do kręcenia krótkich klipów wideo

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, firma Apple udostępniła własną aplikację mobilna o nazwie Clips, dzięki której nakręcisz krótkie wideo i dodasz do niego wyjątkowe efekty. Stworzony za pomocą aplikacji materiał możesz udostępnić w popularnych serwisach społecznościowych.

Nowa aplikacja Clips umożliwia użytkownikom łączenie krótkich filmów do maksymalnie 60-minutowego materiału lub składającego się z ponad 300 pojedynczych segmentów. Użytkownicy mogą poprawić swój projekt dzięki rozmaitym filtrów, symbolom, Emoji oraz „Plakatom”, które są obrazami używanym jako karty tytułowe.

Funkcja Live Titles przetwarza głos na tekst w jednym z 36 języków i zamieszcza na zdjęciu lub filmie w wybranym kształcie, stylu czy z wykorzystaniem filtru. Przetworzony tekst można także w każdej chwili edytować, gdyby rozpoznawanie mowy zawiodło.

Aplikacja może również automatycznie generować ścieżkę dźwiękową. Inna funkcja tzw. inteligentne sugestie, wykorzystuje rozpoznawanie twarzy, aby dopasowywać osoby z aplikacji Zdjęcia na iOS-a. Przygotowany materiał można udostępnić na wielu platformach internetowych, takich jak Facebook, Instagram, YouTube i Vimeo.

Screen aplikacji Clips Screen aplikacji Clips

Aplikacja Clips jest dostępna do pobrania bezpłatnie ze sklepu App Store na urządzenia z systemem iOS 10.3 lub nowszym (przynajmniej iPhone 5, iPad Air, mini iPad 2 lub odtwarzacz iPod touch 6. generacji).

Pobierz aplikację w sklepie App Store