LEGO® Life z cyfrowymi instrukcjami i społecznością fanów

Aplikacja mobilna LEGO® Life to bezpieczna społeczność stworzona specjalnie dla dzieci, w której można podejmować wyzwania, pobrać cyfrowe instrukcje czuy oglądac filmy i modele innych użytkowników.

LEGO Life

To cudowne. Nareszcie mogę zacząć budowę od końca! — śmieje się Henrik Daae, dyrektor działu Cross Audience w LEGO Group, przytaczając komentarz dziecka testującego wczesną wersję instrukcji w LEGO Life — aplikacji społecznościowej, którą firma stworzyła z myślą o najmłodszych. Młodocianemu testerowi jakoś nie przyszło do głowy (i raczej nie był w tym odosobniony), że papierowa instrukcja również umożliwiała odwrócenie procesu. Po prostu w przestrzeni cyfrowej wydaje się to dużo sensowniejsze.

To nie tylko zabawna anegdota, ale też dowód na to, jak trudne jest zrozumienie pokolenia, które nie zna świata bez telefonów komórkowych, internetu i sprzętów elektronicznych. LEGO Group postawiło sobie za cel przeniesienie pozytywnych aspektów LEGO do przestrzeni cyfrowej i konsekwentnie dąży do jego realizacji. Od uruchomienia LEGO Life firma dodała wiele nowych opcji.

Wcześniej wspomniane instrukcje budowania stanowiły jeden z większych dodatków. Do tej pory w aplikacji znalazło się ponad 100 cyfrowych instrukcji. Wytyczne dotyczące konstrukcji stanowią od 1963 roku kluczowy element niezliczonych zestawów klocków LEGO, a przeniesienie ich do aplikacji to nie lada przedsięwzięcie. Chodzi nie tyle o stworzenie cyfrowego odpowiednika książeczki, co o wykorzystanie przewagi tego medium — o której stanowi też jego interaktywność — do opracowania nowych sposobów budowania na iPhonie lub iPadzie.

Odkryj bezpieczną przestrzeń dla budowniczych w każdym wieku

Aplikacja oferuje nie tylko jasne instrukcje w 3D, ale też alternatywne pomysły dzięki opcji Instructions Plus. Budując, możesz zdecydować, od czego chcesz zacząć. Aplikacja została wzbogacona o element grywalizacji — gdy ukończysz konkretne etapy, usłyszysz gromki aplauz!

LEGO Life nie tylko umożliwia Ci zarządzanie nową, cyfrową kolekcją instrukcji, ale też kładzie duży nacisk na aspekt społecznościowy, dbając przy tym o to, by dzieci, które wspólnie cieszą się doświadczeniem LEGO, mogły to robić w bezpiecznym otoczeniu.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z klocków LEGO już 1 lutego

Anna Rafferty, wiceprezeska ds. Digital Consumer Engagement, dodaje: — Klocki LEGO od dziesięcioleci pozostają atrakcyjną rozrywką dla dzieci, a to za sprawą wszechstronności i nieograniczonego potencjału twórczego. Wystarczy kilka klocków, by w nieskończoność budować kolejne konstrukcje. Nasz niezwykły, różnorodny zespół ciężko pracuje nad tym, by LEGO było atrakcyjne dla wszystkich. Chcemy, aby było to widać w naszych produktach — przekonuje.

W przypadku LEGO Life oznacza to również, że to nie płeć i wiek mają znaczenie, ale Twoje osobiste preferencje. Nieważne, czy kochasz LEGO City, czy wolisz LEGO Friends, aplikacja będzie podsuwać Ci więcej interesujących Cię treści.

Zrzuty ekranu z aplikacji LEGO Life
Zrzuty ekranu z aplikacji LEGO Life

W mediach społecznościowych świetne jest to, że możesz się inspirować innymi ludźmi. Chcemy, żeby LEGO Life pozwoliło dzieciom doświadczyć takiej inspiracji w bezpiecznym otoczeniu — mówi Robert Lowe, kierownik działu Kids Engagement. Z tego powodu wszystkie konstrukcje dostępne w LEGO Life muszą zostać poddane surowej ocenie — proces ten ma sprawdzić, czy zawartość i dostępne interakcje są bezpieczne dla dzieci w każdym wieku.

Jeśli jesteś miłośnikiem LEGO, zapewniam, że spędzisz wiele godzin, oglądając niezliczone konstrukcje stworzone przez użytkowników z całego świata. LEGO Life sprawi, że zapragniesz znaleźć stare pudło klocków schowane na strychu, by tak jak kiedyś spędzić całe godziny na budowaniu.

Zakładając konto LEGO Account, możesz zalogować się w aplikacji, aby zostać superużytkownikiem LEGO Life. Będziesz mieć możliwość:

  • udostępniania swoich konstrukcji LEGO,
  • zostawiania komentarzy dotyczących wszystkich fajnych rzeczy, które znajdziesz,
  • zapisywania swojego awatara,
  • zapisywania grup, do których dołączasz,
  • zapisywania listy znajomych.

Aplikacja jest odpowiednia dla dzieci powyżej 5 lat i można ją pobrac na smartfona za darmo ze sklepów App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: App Store Polska