Dwie nowe gry z Pokémonami na Facebook Game

Nowe gry mobilne „Pokémon Tower Battle” i „Pokémon Medallion Battle” są nowymi grami dostępnymi tylko na Facebook Game.

Pokémon Tower Battle

Gra Pokémon Tower Battle jest już dostępna na całym świecie, w której dwaj gracze walczą ze sobą. Po kolei zrzucasz pokemony z nieba jak bloki Tetrisa, próbując zbudować stabilną wieżę. Jeśli przewrócisz wieżę lub pokemon spadnie z platformy, przegrywasz.

Gra wydaje się dość bezmyślna, chociaż w informacji prasowej zapowiadane sa nowe funkcje: „Gdy gracze odkrywają, łapią i zdobywają rzadkie pokemony, mogą konkurować w czasie rzeczywistym z przyjaciółmi lub z globalnej tabeli liderów. Na początku może to wydawać się prostą łamigłówką opartą na fizyce, ale strategiczne wybory, gdzie i jak ustawiać stosy pokemonów określą prawdziwych mistrzów Tower Battle.”

Pokémon Medallion Battle wydaje się mieć nieco większy sens, ale teraz można grać w nią tylko na Filipinach.

Sprawdź także:

Niantic zwiększa limity w plecaku Pokémon GO

Jest to cyfrowa gra karciana, która pozwala zbierać pokemony w postaci medalionów. Możesz wygrać odznaki na siłowni i spróbować wypełnić Pokédex, a nowe Pokémony będą wydawane co miesiąc. Sądząc po zrzutach ekranu poniżej, gra wykorzystuje zwykły system walki oparty na elementach gry, a nawet oferuje pewne funkcje społecznościowe.

Zrzut ekranu z gry „Pokémon Medallion Battle”
Zrzut ekranu z gry „Pokémon Medallion Battle”

Oba tytuły zostały zbudowane przy użyciu platformy Instant Games na Facebooku i pojawiły się, gdy firma stara się przyciągnąć jak najwieksza liczbę graczy. Na początku tego roku uruchomiono specjalną zakładkę z grami w swojej aplikacji. Według danych firmy już ponad 700 milionów użytkowników gra w gry, na Facebook Game, ogląda filmy z gier lub co miesiąc udziela się w grupach graczy. Firma przejęła także niedawno hiszpańską firmę PlayGiga, oferująca gry w chmurze.

Zrzut ekranu z gry „Pokémon Tower Battle”
Zrzut ekranu z gry „Pokémon Tower Battle”

W komunikacie prasowym dyrektor generalny Pokémon Company Tsunekazu Ishihara z zadowoleniem przyjął wprowadzenie nowych tytułów: „Uruchomienie tych gier za pośrednictwem Facebooka pozwoli ludziom na całym świecie doświadczyć fenomenu Pokémonów w formie cyfrowej, a szczególnie cieszymy się ze współpracy z Facebook Gaming w zakresie dotarcia do nowych odbiorców, którzy mogą cieszyć się grami online z Pokémonami”.

źródło: Facebook, The Verge