W Neverthink pracują nastolatkowie, którzy żyją z oglądania YouTube’a

Aplikacja Neverthink to podzielone tematycznie i spersonalizowane internetowe kanały telewizyjne wyselekcjonowane dla nastolatków przez nastolatków!

Ikona aplikacji Neverthink

Pomyśl o nich, jak o grającym w tle telewizorze — drugoplanowym urozmaiceniu kiedy gotujesz, sprzątasz lub po prostu nie wiesz, co masz ochotę oglądać. Aby zapełnić kanały Neverthink, redaktorzy w biurze w Helsinkach dosłownie całymi dniami oglądają YouTube’a.

Zawsze spędzałam za dużo czasu oglądając te wszystkie filmy. A teraz mogę to robić w ramach mojej pracy — mówi osiemnastoletnia Noa Junno, opiekująca się kanałami Lifestyle, Kreatywność oraz Prawdziwi Milenialsi.

Urocze filmiki na kanale AWWW wybierane są przez siedemnastolatkę. Junno szacuje, że ogląda kilkaset filmów dziennie. — A to tylko w ramach pracy — podkreśla. — Po obejrzeniu tych filmów zawsze jest czas na kolejne w czasie wolnym…

Szesnastoletnia Maija Mäkelä jest najmłodszą kuratorką kanałów w Neverthink. Najczęściej pracuje zdalnie, przez kilka godzin dziennie. Prowadzi kanały Naucz się czegośi Zrób to sam.

— W ogóle nie mam wrażenia, żebym pracowała — mówi nam. — Wydaje mi się, że po szkole każdy ogląda coś na YouTubie, Netfliksie czy gdziekolwiek indziej. W zasadzie nadal robię to samo, ale z tą różnicą, że teraz mi za to płacą.

No dobrze, kanałami dostępnymi w Neverthink nie opiekują się sami nastolatkowie. Średnia wieku zespołu jest jednak nieprzyzwoicie niska. A czego właściwie redaktorzy oczekują od filmów? Muszą być krótkie, ciekawe, zaskakujące i porządnie wykonane. Przypadkowe, trzęsące się ujęcia nie przejdą.

Facebook Creator – nowa appka dla tworzących wideo

Siedemnastoletnia Sanni Leppä odpowiada za kanał AWWWi jest ekspertem we wszystkich uroczych tematach. — Staram się wybierać wysokiej jakości filmy ze słodką muzyką w tle — opowiada Leppä. — Może jeszcze przeurocze zwierzęta, które nie są aż tak znane. Małe słoniątka i pandy czerwone należą do moich ulubionych.

Aplikacja mobilna Neverthink

Neverthink ma na celu na nowo odkryć skakanie po kanałach dla pokolenia YouTube.
Brzmi to trochę jak wymarzona praca dla każdego nastolatka — a przynajmniej takie są reakcje, kiedy redaktorzy Neverthink mówią znajomym, czym się zajmują.

Przypuszczam, że ludzie postrzegają to jako coś fajnego. I mają rację, bo to rzeczywiście fajne — twierdzi Mäkelä. — Typowa reakcja to „żartujesz sobie ze mnie” poganiane przez „ale masz szczęście”, aż wreszcie „załatw mi tam pracę!” — dodaje Leppä.

Następnym razem, kiedy przytłaczać Cię będzie ilość rzeczy do obejrzenia, będziesz już wiedzieć, co robić. Zrelaksuj się, wybierz kanał i pozwól, żeby Junno, Leppä, Mäkelä i inni redaktorzy Neverthink zrobili resztę.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: App Store Polska