Facebook Creator – nowa appka dla tworzących wideo

Facebook stworzył nowa aplikację mobilną o nazwie Facebook Creator tylko dla twórców filmów – to kolejna próba odciągnięcia uwagi od YouTube’a.

Aplikacja mobilna Fcebook Creator

To, że Facebook nie lubi YouTube’a wiemy nie od dziś. W sieci społecznościowej już od dawna nie można odtworzyć wideo w playerze, a linki do filmów zamieszczane są z mało atrakcyjną ikoną. Kolejną próbą przyciągnięcia twórców wideo do największej sieci społecznościowej, jest wydana dzisiaj aplikacja mobilna Facebook Creator.

Appka przeznaczona jest dla osób tworzących treści wideo, dzięki której mogą jeszcze łatwiej dzielić się swoimi materiałami.

Facebook od dawna ma aplikację dla osób zarządzających stronami na Facebooku, a także ma specjalną aplikację dla celebrytów. Teraz czas na Facebook Creator, która jest tak naprawdę tylko zaktualizowaną i przemianowaną wersją aplikacji Facebook Mentions. z tą różnica że teraz jest dostępna dla wszystkich.

Aplikacja zawiera specjalne funkcje dla strumieniujących wideo na żywo przez Facebooka. Każdy, kto go użyje będzie w stanie tworzyć niestandardowe intra, które są szczególnie przydatne jeśli chcemy zajawić dłuższy materiał wideo. Dzięki niej można dodać do wideo interaktywne naklejki i niestandardowe ramki. Aplikacja może również pobierać i edytować zdjęcia oraz publikować je w Historiach na Facebooku i na innych platformach (nie wiadomo, czy na Instagramie również, ale pewnie tak).

Drugim ważną funkcją aplikacji facebook Creator jest komunikacja. Aplikacja tworzy zbiorczą skrzynkę odbiorczą dla komentarzy na Facebooku i Instagramie oraz wiadomości z Messengera, dzięki czemu użytkownik nie będzie musiał przełączać się między kilkoma aplikacjami, aby wchodzić w interakcję z innymi użytkownikami różnych serwisów społecznościowych.

Wreszcie, w aplikacji dostępne są także narzędzia analityczne, dzięki którym twórcy mogą obsesyjnie odświeżać stronę aby zobaczyć czy odpowiednio zaangażowali swoich odbiorców i zareagowali na ciągle zmieniający się algorytm Facebooka.

Facebook Creator wydaje się być przydatna dla osób, które już zamieszczają filmy wideo na Facebooku i Instagramie. Ale ​​Facebook może próbować także pokazać, że troszczy się o społeczność niezależnych vlogerów, którzy obecnie zmagają się z różnymi problemami na YouTube’ie. Ta jedna aplikacja nie ściągnie nagle youtuberów, ale ciągłe zaangażowanie i ulepszanie narzędzia może pomóc w podbieraniu kolejnych użytkowników.

Aplikacja jest już dostępna na urządzenia z systemem  iOS i ma pojawić się w ciagu kilku miesięcy także na Androida:

Pobierz aplikację w sklepie App Store

źródło: The Verge via Facebook Newsroom – Announcing New Tools for the Creator Community