Transakcje Apple Pay wpłyną na kwotę wsparcia dla fundacji (RED)

Z okazji Światowego Dnia AIDS Apple przekaże 1 dolara na (RED) za każdy zakup w sklepie Apple Store dokonany za pomocą Apple Pay.

Apple Pay pomaga ratować życie (RED)

Firma Apple ogłosiła dziś, że przekaże 1 USD na organizację (RED) za każdy zakup dokonany za pomocą Apple Pay na apple.com, za pośrednictwem aplikacji Apple Store lub w Apple Store na całym świecie do 2 grudnia 2019 roku, do łącznej kwoty 1 miliona USD.

Apple twierdzi, że 100 proc, wszystkich dochodów generowanych przez partnerów (RED) przeznacza się na finansowanie programów walki z HIV/AIDS w Afryce w ramach Globalnego Funduszu na rzecz Walki z AIDS, Gruźlicą i Malarią.

Od 2006 roku Apple zebrało ponad 220 milionów dolarów na (RED) poprzez sprzedaż produktów i akcesoriów w kolorze czerwonym z serii (PRODUCT)RED™.

Z okazji Światowego Dnia AIDS, który obchodzony jest 1 grudnia, wiele sklepów Apple’a prawdopodobnie również zmieni kolor na czerwony w pierwszym tygodniu grudnia.

Apple Pay ( Pay) pomaga ratować życie.
Aby wspierać inicjatywę (RED) na rzecz walki z AIDS, Apple będzie przekazywać na Globalny Fundusz po 1 USD od każdego zakupu opłaconego przez Apple Pay w sklepach Apple Store, na apple.com lub w apce Apple Store – od teraz do 2 grudnia*. Możesz też bezpośrednio przekazać datek przez Apple Pay na stronie red.org.

źródło: Apple via MacRumors