Reklama świąteczna Allegro pt. „Album” – tym razem z babcią

Allegro udostępniło tegoroczną świąteczną reklamę pt. „Album”, która podobnie jak ta z dziadkiem, ma chwytać za serce – obejrzyj nowy spot.

Reklama świąteczna Allegro 2019 pt. „Album”

Mamy końcówkę listopada, ale już można puszczać świąteczne spoty. Tak też zrobiło Allegro, udostępniając Reklamę świąteczną zatytułowaną „Album”, która podobnie jak reklama z dziadkiem z 2016 roku ma wzruszać i zmuszać nas do refleksji.

Allegro przyzwyczaiło nas już, że co roku wypuszcza emocjonalne wideo, które ma nas na chwilę zatrzymać i przypomnieć o rodzinie, marzeniach, miłości i oczywiście zakupach…

Wiadomo nie od dziś, że rodzina, dziadek, babcia, porozumienie międzypokoleniowe to uniwersalny temat do „sprzedawania” świątecznych uczuć. Tegoroczna reklama również kręci się wokół rodziny i wspomnień z albumu, które wnuczka wykorzystuje, aby kupić babci namiastkę tego, co było kiedyś jej pasją.

Za fabuła tegorocznego spotu odpowiada agencja Ogilvy, która oparła się na rodzinnej historii, w której wspomnienie przeszłości ma swoje konsekwencje w przyszłości. Międzypokoleniowy rozdźwięk utrudnia komunikację, ale dzięki rodzinnemu ciepłu i oczywiście serwisowi Allegro, możemy łatwiej znaleźć wspólny, uniwersalny język między pokoleniami.

Czasem łączy nas więcej niż się spodziewamy. Wystarczy, że znajdziemy to, co najważniejsze.

Allegro jest ulubionym miejscem zakupów Polaków od dwudziestu lat. To dla nas wielkie wyróżnienie, ale także odpowiedzialność, ponieważ jesteśmy częścią życia milionów klientów, którzy korzystają z naszej platformy na co dzień –  powiedział Adam Szałamacha, Brand Manager w Allegro. Jesteśmy platformą, na której mogą znaleźć wszystko, czego szukają podczas codziennych zakupów. W naszej komunikacji staramy się podkreślać to, co jest naprawdę ważne w życiu: miłość, ciepło, dobroć i zrozumienie między pokoleniami. W naszych filmach, podobnie jak w życiu codziennym, Allegro pozwala łatwo znaleźć to, co najważniejsze w tej chwili. To kolejny z naszych filmów, który wychodzi poza proste skojarzenia związane z zakupami. Mówimy o tym, co naprawdę się liczy dla wszystkich – dodał Adam Szałamacha.

Obejrzyj reklamę świąteczną Allegro z 2019 roku pt. „Album”:

Film wyreżyserował Trevor McMahan (Moon Films), laureat wielu nagród i autor kampanii dla marek takich jak Huawei, McDonalds, Volkswagen i Visa. Scenariusz napisała agencja Ogilvy, Moon Films był odpowiedzialny za proces produkcji, Televisor za postprodukcję, Juice za montaż dźwięku, a muzykę skomponował Volodymyr Antoniv z MIRYA – Handcrafted Soundtracks. Kampania składa się z trzech części: zwiastuna, obrazów i produktów a będzie można ją zobaczyć w telewizji, internecie i mediach społecznościowych od 20 listopada do 24 grudnia 2019 roku.

Obejrzyj także:

Nowa reklama świąteczna Allegro pt. „Talizman”