Czy warto kupić subskrypcję Apple TV+?

Firma Apple wystartowała ze swoją usługą streamingową z filmami i serialami na żądanie Apple TV+, zle czy opłaca się kupować kolejną usługę?

Apple TV+ „See”

Rynek z serwisami VOD rozrasta się coraz bardziej, jednak to oryginalne produkcje mają zapewnić wyróżnialność poszczególnych platform. Doskonale o tym wiedzą tacy giganci jak Netflix, który inwestuje grube miliony w swoje oryginalne filmy i seriale (Netflix Original) czy Amazon, który dodaje swoje produkcje do Amazon Prime.

Apple przed uruchomieniem swojej usługi VOD o nazwie Apple TV+ doskonale odrobiło pracę domową i udostępniło w swoim serwisie dopracowane produkcje oryginalne, takie jak See czy The Morning Show. Przy tak wysokim poziomie poprzeczka zdecydowanie się podniosła i nie wystarczy już iśc w ilość, ale w jakość – tak Netfliksie, Apple dało radę i jeśli pójdzie tak dalej, to będzie ciekawie!

Usługa Apple TV+ dostępna jest od 1 listopada i można ją wypróbować przez 7 dni za darmo lub jeśli ktoś kupił nowego iPhone’a iPada, Apple TV czy Maca, może cieszyć bezpłatnym dostępem do usługi przez cały rok. Dodatkowo, każdy może obejrzeć za darmo pierwsze dwa odcinki każdego z seriali. Płatna wersja serwisu wynosi 24,99 zł, istnieją też promocje dla studentów, którzy mogą wykupić dostęp wraz z subskrypcją Apple Music.

Przeczytaj także: Z Netflixa korzysta już 158 mln użytkowników (3Q 2019)

Co zyskujesz kupując subskrypcję Apple TV+?

Oto, co obejmuje subskrypcja:

 • dostępność: Apple TV+ jest dostępne w ponad 100 krajach i regionach,
 • produkcje oryginalne Apple: oryginalne programy telewizyjne, seriale i filmy od Apple, oraz nowe treści co miesiąc,
 • brak reklam,
 • wideo 4K, HDR i Dolby Vision: wszystkie seriale i filmy dostępne na platformie są przesyłane strumieniowo w rozdzielczości 4K w kolorze z wysokim zakresem dynamicznym (HDR) lub Dolby Vision,
 • dźwięk Dolby Atmos: zgodnie z komunikatem prasowym Apple’a informującym o dostępności Apple TV+, „większość tytułów” dostępnych w serwisie oferuje również dźwięk Dolby Atmos,
 • odtwarzanie offline: odcinki seriali i całe filmy można pobrać na urządzenie, aby oglądać je offline na iPhonie, iPadzie, iPodzie touch i komputerze Mac. Odtwarzanie offline nie jest obsługiwane na Apple TV, ponieważ jest urządzeniem do przesyłania strumieniowego.
 • napisy międzynarodowe: Apple napisy i/lub dubbing w prawie 40 językach, w tym napisy dla osób niesłyszących i niedosłyszących (SDH). Produkcje są również dostępne z opisami audio w ośmiu językach (audiodeskrypcja).
 • personalizacja: aplikacja telewizyjna zawiera propozycje filmów i programów sportowych specjalnie dla Ciebie. Im więcej oglądasz Apple TV+, tym więcej trafnych sugestii otrzymasz, nie tylko z Apple TV+, ale ze wszystkich różnych aplikacji do strumieniowania.
 • rozpocznij od momentu, w którym skończyłeś: zacznij oglądać serial lub film na jednym urządzeniu, a następnie rozpocznij na drugim w tym samym momencie.
 • udostępnianie rodzinne: usługa obsługuje funkcję udostępniania rodzinnego, umożliwiając maksymalnie sześciu członkom rodziny współdzielenie jednej subskrypcji Apple TV+ za pośrednictwem ich Apple ID, bez ujawniania swoich haseł. Każde konto ma również własną historię oglądania i spersonalizowane rekomendacje w aplikacji TV.
 • prywatność: Apple TV+ przestrzega zasad prywatności Apple. Twoja historia oglądania, to, co lubisz i czego nie lubisz, oraz inne preferencje nigdy nie będą udostępniane stronom trzecim.
Apple TV+ „The Morning Show”

Co znajdziesz w bibliotece filmów i seriali Apple TV+?

Choć na start biblioteka oryginalnych produkcji Apple Original jest dosyć ograniczona (obecnie jest dostępnych 9 produkcji oryginalnych), to już wiem, że mamy do czynienia z wciągającymi serialami, które zadowolą nawet najbardziej wybrednego widza! Sam już dałem się wciągnąć serialom See oraz The Morning Show, i mam ochotę na więcej!

Jeśli spodziewacie się, że produkcje są ugrzecznione i politycznie poprawne, to mam wrażenie, że na szczęście Apple nie ingerowało w dzieła twórców! Na liście znajdują się pozycje dla każdego, także dla dzieci oraz tych, którzy chcieliby zanurzyć się w świat dzikiej przyrody lub kultury wyższej.

Oto pełna lista produkcji oryginalnych w Apple TV+:

 • The Morning Show – zajrzyj za kulisy porannej telewizji. W rolach głównych występują Reese Witherspoon, Jennifer Aniston i Steve Carell. Ten bezlitośnie szczery dramat pokazuje nowoczesne miejsce pracy przez pryzmat ludzi, którzy codziennie pomagają Ameryce się obudzić.
 • See – wirus zdziesiątkował ludzkość, a ocalali zostali pozbawieni wzroku. Jason Mamoa w roli ojca narodzonych setki lat później bliźniąt, obdarzonych zdolnością widzenia, która dla innych stała się mitem, musi ochronić plemię przed żądną władzy królową. W serialu występuje również Alfre Woodard.
 • Dickinson – Hailee Steinfeld gra rolę Emily Dickinson – poetki, córki, buntowniczki. Dorastająca Emily jest zdeterminowana, by zostać najlepszą poetką na świecie.
https://youtu.be/iBMeB6xG4rE
 • For All Mankind – Wyobraź sobie świat, w którym globalny wyścig kosmiczny nigdy się nie zakończył. ta alternatywna wersja historii, autorstwa Ronalda D. Moore’a (Outlander, Battlestar Galactica), opowiada o życiu astronautów NASA – bohaterów i gwiazd swoich czasów – oraz ich rodzin.
 • Oprah (wkrótce) – Zasiądź w pierwszym rzędzie by śledzić szczere rozmowy z nadzwyczajnymi pisarzami. W każdym odcinku Oprah prezentuje wybraną książkę i przeprowadza wywiad przybliżający widzom poruszane w niej kwestie. Oto klub książki na miarę naszych czasów – okno do innych światów.
 • Helpsters – Poznajcie Cody’ego i Pomagadła (Helpsters), grupę żywiołowych potworków, które uwielbiają rozwiązywać problemy. Planowanie przyjęcia, wspinaczka górska albo opanowanie magicznej sztuczki – Pomagadła to rozgryzą – a wszystko zaczyna się od planu.
 • Snoopy in Space (Snoopy w kosmosie) – Przeżyj ze Snoopym wielką przygodę, gdy postanawia spełnic swoje marzenie i zostać astronautą NASA. Razem z Charliem Brownem i resztą ekipy Fistaszków Snoopy przejmuje dowodzenie w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, by badać Księżyc i nie tylko.
 • Ghostwriter (autor-widmo) – Kiedy widmo nawiedza lokalną księgarnię i zaczyna wypuszczać fikcyjne postacie do prawdziwego świata, czworo dzieci musi połączyć siły , aby rozwiązać ekscytującą tajemnicę związaną z niedokończonymi sprawami widma.
 • The Elephant Queen Królowa słoni – Wyrusz w niesamowitą podróż z Atheną, majestatyczną matroną, prowadzącą swoje stado słoni przez bezlitosną afrykańską sawannę. Opowiedziana przez Chiwetela Ejioforda historia o rodzinie, odwadze i powrocie do domu została zaprezentowana podczas oficjalnej selekcji na festiwalu w Toronto oraz na festiwalu filmowym Sundance.
 • Servant – M. Night Shyamalan prezentuje Servant, serial opowiadający o losach pary z Filadelfii, pogrążonej w żalu po niewyobrażalnej tragedii, która powoduje rozłam w małżeństwie i pozwala tajemniczej sile wkraść się do ich domu.
 • Hala – Poznajcie 17-letnią Halę (Geraldine Viswanathan), licealistkę, która stara się odnaleźć równowagę pomiędzy byciem nastolatką z przedmieść a swoim tradycyjnym muzułmańskim wychowaniem. Próbując ustalić własną tożsamość, Hala odkrywa tajemnicę, która może zniszczyć jej rodzinę. Producentem wykonawczym filmu jest Pinkett Smith. ten kobiecy dramat o dorastaniu został zaprezentowany podczas oficjalnej selekcji na festiwalu Sundance w 2019 roku oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w 2019 roku.
 • Truth Be Told – Zanurz się w świat podcastów o prawdziwej zvrodni. Nowe dowody zmuszają podcasterkę, Poppy Parnell (Octavia Spencer), do ponownego otwarcia sprawy o morderstwo, która uczyniła ją sławną. Aaron Paul gra mężczyznę, w którego niesłusznym skazaniu mogła mieć udział.
 • Little America (wkrótce)
 • The Banker (wkrótce)
 • Little Voice (wkrótce)
 • Latest News (wkrótce)

Pełna oferta Apple TV + jest dostępna na stronie internetowej Apple: apple.com/tvpr.

Apple TV+ „For All Mankind”

Czy warto kupić Apple TV+?

Jeśli nie przekonują Cię moje wrażenia po pierwszych odcinkach seriali oryginalnych Apple TV+, to możesz przekonać się sam oglądając je bez konieczności wykupienia subskrypcji!

Jeżeli Apple utrzyma taki poziom produkcji oryginalnych, to mamy kolejną platformę streamingową, której zakupu trudno się będzie oprzeć… Miłego oglądania, a ja zaczynam kolejne nowości…

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej Apple’a oraz na oficjalnej stronie usługi tv.apple.com.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | opracowanie własne