Jak współdzielić konto Apple TV+ z rodziną i znajomymi?

Usługa Apple TV+ przypisana jest do konta Apple ID, ale w bardzo prosty sposób można współdzielić dostęp do tej usługi (subskrypcji) nawet z 5 innymi osobami w Chmurze rodzinnej.

Jak współdzielić dostęp do subskrypcji Apple TV+ nawet z 5 osobami?
Jak współdzielić dostęp do subskrypcji Apple TV+ nawet z 5 osobami?

Jeżeli chcesz udostępnić innym osobom swoje konto w usłudze streamingowej Apple TV+, możesz to zrobić dodając do 5 osób do Chmury rodzinnej i zaznaczając udostępnienie tylko usługi Apple TV+.

Podobnie jak Apple Music, Apple Arcade i inne usługi firmy z Cupertino, możesz udostępniać Apple TV+ nawet pięciu innym (łącznie sześć osób może korzystać z jednego konta), nawet podczas bezpłatnego rocznego okresu próbnego.

Usługę można współdzielić podobnie jak Netflixa i rozłożyć koszt miesięcznego dostępu na wszystkie osoby dodane do Chmury rodzinnej. Przy 6 osobach jest to bardzo mały koszt miesięczny w wysokości  4,17 zł (24,99 zł/6) na osobę, z kolei roczny dostęp przy opłacie jednorazowej wyniósłby 41,67 zł na osobę (249,99 zł/6).

Aby udostępnić Apple TV+, musisz skonfigurować opcję Chmury rodzinnej. Jak to zrobić? Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją, aby udostępnić Apple TV+ rodzinie i znajomym.

Jak aktywować darmową subskrypcję Apple TV+ na cały rok?

Jak włączyć usługę Chmury rodzinnej?

Możesz utworzyć nową grupę rodzinną i zaprosić do niej wybrane osoby albo dołączyć do grupy rodzinnej innego użytkownika. Dzięki Chmurze rodzinnej nawet sześć osób z Twojej rodziny może udostępniać sobie nawzajem rzeczy kupione w sklepie App Store i subskrypcje usług firmy Apple, w tym pakiet dyskowy iCloud, bez konieczności dzielenia się kontami Apple ID. Obejmuje to możliwość założenia kont Apple ID dla dzieci, zdalne ustawianie uprawnień w funkcji Czas przed ekranem oraz zatwierdzanie wydatków i pobierania plików z urządzenia rodzica.

Na telefonie iPhone, iPadzie lub iPodzie touch:

  1. Wybierz kolejno opcje Ustawienia → [Twoja nazwa użytkownika/ imię i nazwisko]. Jeśli używasz systemu iOS 10.2 lub starszego, wybierz kolejno opcje Ustawienia →  iCloud.
  2. Stuknij opcję Konfiguruj Chmurę rodzinną, a następnie stuknij opcję Zaczynamy. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby skonfigurować rodzinę i zaprosić do niej jej członków.
  3. Jeśli używasz systemu iOS 11 lub nowszego, wybierz pierwszą funkcję, którą chcesz udostępnić swojej rodzinie. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zaprosić członków swojej rodziny przy użyciu usługi iMessage.

Przeczytaj także: Czy warto kupić subskrypcję Apple TV+?

Więcej o konfiguracji znajdziesz na stronie pomocy Apple’a.

Jak udostępnić Apple TV+ rodzinie i znajomym?

Po skonfigurowaniu Chmury rodzinnej i zaproszeniu członków rodziny lub znajomych, musisz wykonać następujące czynności.

Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś, skorzystaj z bezpłatnego roku (lub tygodnia) Apple TV+ lub po prostu wykup subskrypcję – sprawdź, jak to zrobić?

  1. Przejdź do Ustawienia → [Twoja nazwa/ imię i nazwisko] → Chmura rodzinna
  2. Przesuń palcem w dół i spójrz w obszarze Wspólne funkcje →  Kanały TV (powinno być napisane „Wł.”)
  3. Stuknij Kanały TV, a powinieneś zobaczyć Apple TV+ (zobaczysz kto z Chmury rodzinnej ma do niej dostęp)

Oto jak te kroki wyglądają na iPhonie (to samo na iPadzie). Na Macu przejdź do Preferencji systemowych → Chmura rodzinna → Kanały TV, aby znaleźć te same ustawienia.

Udostępnianie Apple TV+ 5 innym osobom w Chmurze rodzinnej
Udostępnianie Apple TV+ 5 innym osobom w Chmurze rodzinnej (iPhone, iOS 13)

Korzystając z Chmury rodzinnej i subskrybcji na usługę Apple TV+ (lub darmowego okres próbnego), każdy członek grupy rodzinnej automatycznie otrzyma dostęp do usługi Apple TV+ (jedna oferta próbna na rodzinę).

źródło: Apple